Przyjaciele o mnie

Agata Młynarska, dziennikarka telewizyjna

Agata Młynarska dziennikarka telewizyjna

Kuchnia Roberta Sowy… To finezja, poczucie humoru, profesjonalizm i szczypta niepohamowanej fantazji w jednym. Robert jest twórcą, mistrzem w swojej dziedzinie – niczym Mozart.

Zobacz więcej
Krzysztof Krawczyk, piosenkarz

Krzysztof Krawczyk piosenkarz

Robert ma ogromne doświadczenie, jak coś ugotuje to jest i piękne i pyszne. Wiem co mówię, bo robił kiedyś u mnie Wigilię, którą filmowały różne telewizje.

Zobacz więcej
Andrzej Krzywy, wokalista zespołu De Mono

Andrzej Krzywy wokalista zespołu De Mono

Co tu dużo mówić – Robert Sowa to chyba najlepszy kucharz w kraju. Znamy się od wielu lat. Wszystko co robi jest znakomite.

Zobacz więcej
Grzegorz Markowski, wokalista zespołu Perfect

Grzegorz Markowski wokalista zespołu Perfect

Robert Sowa – przesympatyczny facet, a trzeba wiedzieć, że tylko sympatyczni faceci dobrze gotują. Miałem zaszczyt zjeść jego gulasz przed jednym z koncertów, chociaż nie mam zwyczaju jadać przed występami.

Zobacz więcej
Ewa Gawryluk & Waldemar Błaszczyk, aktorzy

Ewa Gawryluk & Waldemar Błaszczyk aktorzy

Polecamy nie tylko kuchnię Roberta, ale i „Samego Roberta”, jako znakomitego kompana przy wspólnym biesiadowaniu.

Zobacz więcej
Maciej Dowbor, dziennikarz telewizyjny

Maciej Dowbor dziennikarz telewizyjny

Tuż przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2002 roku wymyśliłem cykl programów promujących mistrzostwa. A że Robert był wtedy kucharzem reprezentacji, zaprosiłem go…

Zobacz więcej
Cezary Harasimowicz, scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz

Cezary Harasimowicz scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz

Poznałem Roberta na – uwaga – regatach kulinarnych w Augustowie. Niby kucharski macho, a czule kroił mi wszystko na talerzu i doradzał: "To jedz, tego nie jedz".

Zobacz więcej
Piotr Świerczewski, piłkarz

Piotr Świerczewski piłkarz

Roberta poznałem podczas zgrupowania kadry w Sobieskim i od razu okazało się, że nadajemy na tych samych falach i mamy podobne upodobania kulinarne. Najczęściej rozprawialiśmy o winach. Mieszkając i grając przez dziesięć lat we Francji stałem się zwolennikiem kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwym koneserem win.

Zobacz więcej
Maciej Żurawski, piłkarz

Maciej Żurawski piłkarz

Robert to bardzo, bardzo, bardzo miły człowiek. Znamy się jeszcze z czasów, gdy trenerem reprezentacji był Jerzy Engel. Do dziś utrzymujemy kontakt, czasem do siebie dzwonimy. To nie tylko świetny kucharz (zdecydowanie najlepszy, jakiego znam), ale również wielki pasjonat piłki nożnej.

Zobacz więcej