‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

LATO Z RADIEM na Powiatowym Święcie Sera w Ostrowie Wielkopolskim

 

Ciekawe stoiska, atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami, akcje prozdrowotne, terenowe studio Polskiego Radia, kulinaria Roberta Sowy, najnowsze skecze i piosenki kabaretu OT.TO., spora dawka dobrej muzyki w wykonaniu Blue Cafe i wreszcie mocne uderzenie zespołu Stachursky. Tak wyglądał koncert Lata z Radiem na Powiatowym Święcie Sera w Ostrowie Wielkopolskim.

To miała być zwyczajna trzecia edycja Powiatowego Święta Sera. Ale nie było zwyczajnie, było wyjątkowo! W tym roku udało się bowiem zaprosić na święto sera Lato z Radiem. O popularności tej audycji najlepiej świadczyły tłumy zgromadzone na festynie. O tym, że oprócz górskich i nadmorskich kurortów warto odwiedzić również Ostrów, od dłuższego czasu przekonywała Beata Klimek, rzecznik prasowy powiatu oraz zaprzyjaźniony z nami mistrz kuchni Robert Sowa. To oni prowadzili rozmowy z przedstawicielami Polskiego Radia i zachęcali do inauguracji koncertowej trasy właśnie w Ostrowie. Myślę, że dla wspaniałej publiczności z Ostrowa, powiatu ostrowskiego i całego regionu, która zgromadziła się w sobotę w parku, warto było zabiegać o koncert Lata z Radiem w naszym mieście – mówi starosta ostrowski, Włodzimierz Jędrzejak.

Trzeba przyznać, że w tym roku redakcja „Lata z Radiem” przygotowała wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas całej wakacyjnej trasy koncertowej. We wszystkie soboty i niedziele, aż do końca sierpnia Polskie Radio odwiedzi 20 polskich miast, gdzie zagra koncerty „Lata z Radiem”.

 

Jako pierwsza odbyła się impreza w Ostrowie Wielkopolskim. Punktualnie o godz. 16:00 w Parku Miejskim zabrzmiał sygnał najsłynniejszej Polki – „Polki-Dziadek”, obwieszczając wejście prowadzących. A byli nimi dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia: Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer. Jak się okazało, aby ujrzeć ten popularny duet na żywo, najwierniejsi fani pokonali w sobotę nawet 100 km.

Wkrótce na scenie pojawił się Pan Japa, który zabawiał najmłodszą publiczność. Obok sceny na swoim specjalnym kulinarnym tirze Robert Sowa serwował ostrowskiej publiczności przepyszne dania. Warto podkreślić, że aby obsłużyć 4000 osób mistrzowi kuchni i jego ekipie czynnie pomagał starosta ostrowski, Włodzimierz Jędrzejak.

Do tańca liczną widownię porwały energiczne rytmy Blue Cafe, a zaraz potem rozrywki dostarczył Kabaret OT.TO., który wystąpił ze swoimi najnowszymi skeczami i piosenkami. Gwiazdą wieczoru był Stachursky, który zafundował widzom mocne gitarowe uderzenie i sporą dawkę polskiej muzyki. Imprezę zakończył około 22:30 pokaz fajerwerków i oczywiście sygnał „Polki-Dziadek”.

Warto podkreślić, że podczas koncertu „Lata z Radiem” działało terenowe studio Polskiego Radia, które prowadziła Sława Bieńczycka, dziennikarka radiowej Jedynki. Właśnie tam każdy ze słuchaczy mógł poznać pracę radia od kulis. Sława wyjaśniała zasady działania nowoczesnego studia i pokazała, jak działa komputerowy montaż nagrań. Chętni mogli zrealizować własne nagranie, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić mini-wywiad.

Ciekawe atrakcje przygotowali także partnerzy „Lata z Radiem”. Ministerstwo Zdrowia oferowało nieodpłatne porady lekarskie oraz umożliwiło paniom przeprowadzenie darmowych badań mammograficznych w specjalnym mammobusie zaparkowanym przed Starostwem. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało program i konkursy, w których promowano polską turystykę i regiony słynące z wykorzystania funduszy unijnych. Natomiast Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury propagowała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

Jak na każdym Powiatowym Święcie Sera, również w tym roku promowano produkty mleczarskie. Swoje stoiska zaprezentowały Okręgowe Spółdzielnie Mleczarskie z Ostrowa, Kalisza, Kowalewa i Nowego Tomyśla, a także Spółdzielnia Dostawców Mleka z Wielunia i Średzka Spółdzielnia Mleczarska „Jana”. Swoje produkty reklamowała również Spółdzielnia Mleczarska LAZUR z Nowych Skalmierzyc, jeden ze sponsorów strategicznych trasy koncertowej „Lata z Radiem”. Lazurowe przysmaki można było degustować, kupić lub wygrać w licznych konkursach dla dzieci i dorosłych.

Przez cały dzień, na antenie Programu 1 Polskiego Radia można było słuchać relacji z wydarzeń, jakie miały miejsce w Ostrowie podczas koncertu „Lata z Radiem”. Materiał z wizyty Ostrowie ukazał się również na stronie internetowej  www.latozradiem.pl.

Na zakończenie imprezy starosta ostrowski zaprosił „Lato z Radiem” do Ostrowa na kolejny rok, co wywołało aplauz publiczności.

 

Zdjęcia: Lato z Radiem (Roman Czejarek i Krzysztof Audycki), SM Lazur, Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.