‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

VII Zlot Mercedesem po Wiśle w Płocku

 

Impreza „Mercedesem po Wiśle” zgromadziła liczną grupę kolekcjonerów i  fascynatów „gwiazdy Mercedesa” z całej Polski. Przyjechało ponad 50 aut, wśród których były prawdziwe „perełki”. Najstarszym pojazdem był model 230n z 1937 roku, ale można było podziwiać również ciekawe samochody z lat 50, 60, 70 i 80-tych.

Jedną z ciekawostek zlotu była możliwość przetestowania nowego Mercedesa-Benz SLS AMG o wartości ok. 1 mln zł, który został wybrany Samochodem Roku Playboya 2010.

Impreza połączona była z IV Piknikiem Lotniczym, który również cieszył się sporym zainteresowaniem. To było prawdziwe święto motoryzacji i lotnictwa. Organizatorzy szacują, że imprezę odwiedziło około 80.000 osób.

W Centrum Konferencyjnym "Dom Technika", malowniczo położonym na skarpie płockiego Wzgórza Tumskiego, odbyło się spotkanie integracyjne miłośników starych mercedesów zorganizowane przez ORLEN Administracja Sp. z o.o. Kreatorem potraw serwowanych podczas gali był Szef Kuchni Srebrna Catering Robert Drożdżyk, a wśród zaproszonych gości był znany mistrz kulinarny Robert Sowa oraz Piotr Lorens (Dyrektor Pionu Hotelarsko-Gastronomicznego Orlen Administracja Sp. z o.o.).

Imprezę obsługiwała nowo powstała marka Srebrna Catering, organizująca bankiety, spotkania binesowe, konferencje oraz imprezy integracyjne i plenerowe.

Srebrna Catering świadczy także usługi dla krajowych i zagranicznych gości Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. w Pałacu Srebrna, który jest siedzibą reprezentacyjną Zarządu PKN Orlen.

 

Zdjęcia: autoinfo.pl, beczkolandia.pl