‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

„Zdrowa szkoła” – prezentacja w Sandomierzu

 

 

W spotkaniu uczestniczyło 100 osób - uczniów szkoły i przedstawicieli grona pedagogicznego. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu na temat zdrowego odżywiania oraz cennych informacji o walorach zdrowotnych i smakowych łososia norweskiego.

Prezentacja prowadzona była przez mistrzów kulinarnych znanych przede wszystkim z programu Dzień Dobry TVN – Roberta Sowę i Grzegorza Łapanowskiego, występującego w programie TVP 1 „Kawa czy herbata?” Konrada Birka oraz Krzysztofa Baranowskiego. Panowie zaprezentowali aspekty zdrowotne wynikające ze spożywania ryb i owoców morza z Norwegii oraz opowiedzieli, jak ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia jest właściwa dieta.

 

Po części teoretycznej zaprezentowano filmy o hodowli i przetwórstwie łososia norweskiego, a po ich wyemitowaniu odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyli nauczyciele na co dzień praktycznie przygotowujący młodzież do wykonywania zawodu kucharza.

Kulinarny team Roberta Sowy z pomocą nauczycieli przygotował aromatycznego łososia norweskiego z sosem serowo-szpinakowym i świeżymi kiełkami, który został wyserwowany wszystkim uczestnikom. Dzięki takiej formule każdy mógł spróbować dania przygotowanego podczas prezentacji.

Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil wszyscy uczniowie otrzymali książeczki „Romans kulinarny”, a nauczyciele i zaproszeni goście najnowszą książkę Roberta Sowy „W poszukiwaniu smaku doskonałego”.

Główny sponsor projektu:


 
Za pomoc w realizacji pokazów dziękujemy również firmie:


 
Patronat medialny: