‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Warsztaty Tupperware w Hotelu InterContinental

 

 

Stanowiska, przy których przygotowywano dania zostały wyposażone w sprzęt firmy Tupperware, który nie tylko pięknie się prezentował, ale również bardzo ułatwił kuchenne obowiązki. Szefowie kuchni i ich ekipy korzystały m.in. patelni do naleśników, naczyń Ultra Pro nadających się do używania w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych oraz do zamrażania, stolnic, wałków, urządzeń do formowania pierogów, Neo Przyborników z niezbędnymi akcesoriami kuchennymi (obieraczkami do warzyw, łopatkami, szczypcami, tłuczkiem do ziemniaków, łyżkami do mieszania i odcedzania), naczyń Kuchcik do ubijania białek i śmietany oraz podręcznych mikserów do rozdrabniania i mieszania składników zwanych Szefem Kuchni.

Największe wrażenie zrobił na kucharzach Rozdrabniacz Plus – precyzyjny mechanizm trzech ostrzy wyposażony w innowacyjny system napędzający. Wystarczy pociągnąć za sznureczek, aby posiekać cebulę, czy przygotować aromatyczne pesto.

A teraz kilka słów o przebiegu warsztatów…

Uczestnicy zostali podzieleni na sześć grup, z których każda przygotowała inne danie. W menu znalazły się tego dnia:
- tatar z łososia z kaparami, wódką i emulsją z japońskiego chrzanu wasabi
- naleśniki gryczane podane a la tortilla z białym serem, warzywami i kurczakiem
- zupa marchewkowa z prażonymi migdałami i świeżą kolendrą
- pieczona polędwica z dorsza w czosnku i rozmarynie  podana z bobem duszonym w śmietanie
 - pikantna pierś z kaczki podana na gruszkach aromatyzowanych kardamonem, z miodem i śliwowicą
- puszysty mus z serka mascarpone z malinami i świeżą miętą

Po zakończeniu warsztatów wszystkie przygotowane dania zostały wyeksponowane na bufecie i każdy miał możliwość ich degustacji. Oprócz powyższych dań, każda z ekip przygotowała również aromatyczne pierogi z makiem i bakaliami, które każdy uczestnik zapakował w pojemniki Tupperware i zabrał do domu, jako kulinarną pamiątkę ze wspólnie spędzonego dnia :)

Wszyscy uczestnicy otrzymali również książki Roberta Sowy „Życie kocha jeść” z indywidualnymi dedykacjami autora oraz świąteczne upominki. To był bardzo miły i pełen kulinarnych wrażeń dzień. Na pewno to powtórzymy, już niebawem…

 

TUPPERWARE POLSKA

Tupperware Polska jest częścią międzynarodowej firmy Tupperware Brands Corporation, działającej w blisko 100 krajach na świecie, oferującej swoim klientom nowoczesne rozwiązania dla kuchni i domu.

Tupperware Polska dystrybuuje produkty w systemie sprzedaży bezpośredniej poprzez 35 Autoryzowanych Dystrybucji na terenie kraju, zaopatrujące sieć ponad 13 tysięcy Konsultantów. Sprzedaż produktów Tupperware polega na metodzie sprzedaży poprzez domowe prezentacje, w trakcie których klienci mają możliwość zapoznania się z produktem, ocenę jego cech i korzyści wynikających z jego stosowania. Prezentacje organizowane są w formie spotkań kulinarnych zachęcających do wspólnego gotowania i poznawania produktów poprzez wypróbowywanie wraz z Konsultantem nowych, ciekawych przepisów.

Tupperware charakteryzuje się linią niezwykle trwałych produktów, które niejednokrotnie przekazywane są z pokolenia na pokolenia. Począwszy od surowców, każdy krok w procesie produkcji jest zgodny z przepisami i specyfikacjami Tupperware dotyczącymi spójności i bezpieczeństwa. Zanim produkt Tupperware opuści fabrykę, musi przejść rygorystyczne testy wydajności i trwałości w najbardziej ekstremalnych warunkach użytkowania. Dzięki przestrzeganiu procedur produkcyjnych oraz regulujących ich zasad, Tupperware gwarantuje, że ich produkty charakteryzują się zrównoważonymi standardami oraz że ich produkty na całym świecie wytwarzane są przy zastosowaniu tych samych standardów jakości.

Jednym z najbardziej docenianych obszarów w Tupperaware jest projektowanie produktów, co zapewnia firmie przodownictwo w segmencie artykułów gospodarstwa domowego pod względem kreatywności, funkcjonalności i innowacyjności. Zespoły projektowe Tupperware zdobywają liczne nagrody na całym świecie, m.in.: prestiżowe wyróżnienia iF Seals Awards, nagrody przyznawane przez Niemieckie Stowarzyszenie Plastikowych Wyrobów Konsumpcyjnych (nagroda Produkt Roku 2008 za linię pojemników Bazyl), nagrody Focus in Silver  w obszarze "Focus Green" przyznawane przez Ośrodek Wzornictwa w Stuttgarcie oraz najbardziej pożądane przez projektantów, największe i najbardziej docenione nagrody we wzornictwie na świecie - RedDot design.

Więcej informacji na: www.tupperware.pl