‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Warsztaty "Gastronomia moją szansą" w Zespole Szkół w Kołobrzegu

 

We wtorek po południu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono program warsztatów oraz spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych. Drugiego dnia uczniowie pod okiem Roberta Sowy i jego kulinarnego teamu w składzie: Konrad Birek, Krzysztof Baranowski i Sebsatian Jakimiak, doskonalili swoje umiejętności w dziedzinie technik przygotowywania i podawania potraw. Warsztaty zorganizowane zostały pod hasłem "Wykwintny obiad według autorskich przepisów" i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Degustatorami byli zaproszeni goście, którzy bardzo zachwalali przygotowane potrawy, wypowiadając się o nich w samych superlatywach.

Uczniowie klas zawodowych od początku roku szkolnego uczestniczą w przeróżnych szkoleniach, konkursach i zajęciach kulinarnych. Regularnie pobierają również nauki u kołobrzeskich szefów kuchni oraz znanych polskich mistrzów kulinarnych. Poza Robertem Sową młodzi adepci mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Karola Okrasę.

Partnerem programu jest Kołobrzeski Zespół Hotelowy, a współtwórcą i głównym koordynatorem Pani Izabela Woźniak-Nasiadka - wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu. Pomysłodawcom gratulujemy kreatywności, a uczniom życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym.