‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

"Śniadanie do łóżka" – kulinarna tajemnica realizacji filmu

 

 

 

"Śniadanie do łóżka" opowiada o zabawnych perypetiach utalentowanego kucharza Piotra (w tej roli Tomasz Karolak), który z dnia na dzień staje się celebrytą - trafia na okładki gazet i do telewizji. Film, dzięki swej komediowej fabule rozbawi zapewne niejednego widza, ale niewątpliwie zaciekawi też kucharzy i szefów kuchni, ponieważ wiele scen nagrano w salach i kuchniach restauracyjnych!

Jak zawsze przy realizacji filmu potrzebni byli profesjonaliści pomagający aktorom. W tym filmie tajemniczym nauczycielem Tomasza Karolaka był Konrad Birek, który na co dzień współpracuje ze Studiem Kulinarnym Roberta Sowy.

Oto, jak Konrad wspomina współpracę na planie filmowym:
- Z ogromną radością przyjąłem propozycję współpracy z ekipą filmową na planie „Śniadanie do łóżka”. Moją rolą było baczne przyglądanie się pracy i zachowaniu aktorów występujących w kuchni i restauracji tak, aby jak najbardziej odzwierciedlili realia gastronomicznej atmosfery. Czuwałem również nad jakością potraw i „kuchennych efektów specjalnych”, które można zobaczyć w filmie. To świetne doświadczenie, bo miałem możliwość podejrzenia, jak powstaje film i w jaki sposób nagrywane są poszczególne efekty. Największą frajdą była jednak możliwość zagrania epizodu u boku szefa kuchni Tomka Karolaka.

Zapraszamy do kin!