‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Sąsiedzi przy stole w Suwałkach

W minioną niedziele Robert był gościem na swoim ulubionym Podlasiu, gdzie razem z Marcinem Budynkiem oceniali pyszności z Suwalszczyzny.

Już po raz szósty w Suwałkach odbył się Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”, tym razem z udziałem kucharzy z Suwałk i Suwalszczyzny oraz niemieckiego Waren (Müritz). Tematem przewodnim wydarzenia w parku Konstytucji 3 Maja przez Miasto Suwałki i Przedsiębiorstwo Handlowe Jan Kalinowski z Wiżajn, była kuchnia niemiecka. Jest to związane z obchodzonym w tym roku 20-leciem współpracy partnerskiej pomiędzy Suwałkami i niemieckim Waren (Müritz)

Publiczność degustowała potrawy przygotowanych w ramach konkursu i warsztatów oraz pokazu kulinarnego. Zmaganiom kucharzy towarzyszyły warsztaty kulinarne z udziałem uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach. Były też występy artystyczne, stoiska z rękodziełem ludowym i produktami regionalnymi oraz wspólny poczęstunek. Tegoroczną edycję imprezy wygrali kucharze z Suwalszczyzny. Drugie miejsce zajęła drużyna z Waren

Oczywiście nie zabrakło Prymat Mega Food Truck, pod kierunkiem Roberta, który zaserwował razem ze swoja ekipa prawie 2 tys. porcji swoich popisowych sałatek i również słynnej, niemieckiej sałatki ziemniaczanej.