‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Robert Sowa uczestnikiem "Obiadu Czwartkowego"

Podczas spotkania, które poprowadził mistrz kuchni Karol Okrasa oraz znany dziennikarz radiowy i telewizyjny – Roman Czejarek, Ambasadorzy akcji Świąteczny Stół Pajacyka oraz dziennikarze rozmawiali o jakości żywienia dzieci w Polsce oraz o roli, jaką znani kucharze i znawcy kuchni mogą spełnić w zmianie nawyków żywieniowych maluchów.

Dyskutowano o tym, co  dzieci jedzą  w domu, co przygotowują kucharki w przedszkolnych i szkolnych stołówkach oraz o tym, jak poradzić sobie ze zmorą szkolnych sklepików.

Spotkaniu przyświecał również cel dobroczynny. Sławni goście tworzyli i podpisywali oryginalne pamiątki, które zostaną zlicytowane na aukcjach, a dochód z ich sprzedaży zostanie w całości  przekazany na rzecz programu ,,Pajacyk" Polskiej Akcji Humanitarnej.

Warto też wspomnieć, że listopadowy obiad był zarazem inauguracją promocji akcji Świąteczny Stół Pajacyka, na którą również serdecznie zapraszamy!

Kilka słów o akcji Świąteczny Stół Pajacyka

5 grudnia br. już po raz dziewiąty Polska Akcja Humanitarna organizuje akcję Świąteczny Stół Pajacyka. Jej celem jest pozyskanie funduszy na dożywianie dzieci w polskich szkołach i świetlicach. Prowadzisz restaurację, pub lub kawiarnię? Przyłącz się!

W ubiegłym roku do akcji na terenie całego kraju włączyło się kilkaset lokali gastronomicznych, a dzięki zebranym w ten sposób środkom zakupiono 15,5 tys. obiadów. PAH zaprasza wszystkich restauratorów gastronomików do udziału w akcji!

Świąteczny Stół Pajacyka to jednodniowa akcja, podczas której właściciele restauracji, pubów i kawiarni przekazują umowne 1/10 obrotu na rzecz niedożywionych dzieci. Każdy lokal, który przyłączy się do akcji, zostanie na 2 tygodnie przed akcją oznaczony charakterystycznym plakatem, by jasno informować mieszkańców miasta o swoim przystąpieniu do Świątecznego Stołu Pajacyka. Nazwa i adres lokalu będzie promowana na stronie www.pajacyk.pl i www.pah.org.pl.

Po zakończeniu akcji PAH uhonoruje lokal tytułem "Przyjaciel Pajacyka", podziękowaniem i naklejką informującą o udziale w akcji. Akcję będą wspierać media lokalne i ogólnopolskie, umieścimy informacje o akcji na portalach społecznościowych Facebook i Nk.pl.

W tym roku wspierają nas znani właściciele lokali gastronomicznych: Agnieszka Kreglicka, Piotr Najsztub, Wojciech Malajkat; znani kucharze: Robert Sowa, Pascal Brodnicki, Robert Makłowicz i Karol Okrasa oraz ambasadorzy Programu Pajacyk: Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

Właściciele lokali gastronomicznych mogą już teraz zgłaszać chęć udziału w Świątecznym Stole Pajacyka. Wystarczy wysłać maila na adres: pajacyk@pah.org.pl.