‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Robert Sowa uczestnikiem debaty "Gotuj z sercem" i PAH

 

Niedożywienie a otyłość. Rodzice czy szkoła? Dzieci a problemy żywieniowe… Celem debaty było zwrócenie uwagi na problemy związane z żywieniem dzieci, często skrajne - jak brak pożywienia i otyłość. spotkanie odbyło się w Akademii Kreatywnego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych TAMIKA, na ul. Wolskiej 44 w Warszawie.

W debacie uczestniczyli: Janina Ochojska, Mariola Bojarska-Ferenc, Anna Senderska, Bożena Sikoń-Wojtal, Marta Gessler, Jerzy Pasikowski i Robert Sowa.

 

Polskie dzieci często przychodzą do szkoły bez śniadania, a niektóre nawet cały dzień nie jedzą ciepłego posiłku. Wynikiem niedożywienia są problemy w nauce, brak koncentracji, osłabienie. Niedożywionych dzieci w Polsce jest ponad 650 tysięcy. Drugą skrajnością spowodowaną złym żywieniem jest otyłość, która staje się coraz powszechniejszą chorobą wśród dzieci. Nadwaga i otyłość dotyczą 14 % dziewcząt i 18% chłopców. O tych i innych poważnych problemach związanych z żywieniem najmłodszych dyskutowali zaproszeni specjaliści oraz uczestniczący w debacie rodzice.

 

Podczas debaty został również rozstrzygnięty konkurs na okładkę II edycji książki kulinarnej „Gotuj z sercem”, która powstaje we współpracy z szefami kuchni i restauratorami z całej Polski na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Zwycięzcą konkursu została Pani Monika Naturska z Katowic. Gratulujemy!

Książka „Gotuj z sercem” ukaże się na rynku w drugiej połowie listopada, a cały zysk z jej sprzedaży ponownie zostanie przekazany na program Pajacyk. Warto przypomnieć, że ubiegłoroczne wydanie pozwoliło na ufundowanie 15.695 ciepłych posiłków.

Po zakończeniu debaty, dzieci uczestniczyły w warsztatach zdrowego żywienia prowadzonych przez uczestniczących w programie szefów kuchni.

 

Partnerami debaty były firmy: Druk Intro S.A., KUPIEC, TEFAL, BZ WBK, BP