‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Robert Sowa nominowany do nagrody „Przyjaciel Powiatu Ostrowskiego"

 

 

Znany mistrz kulinarny otrzymał nominację w kategorii osobowość, za osiągnięcia na rzecz powiatu ostrowskiego. To dla mnie duże wyróżnienie i jestem bardzo wdzięczny kapitule za tę nominację – powiedział podczas gali Robert Sowa.

- Ideą przyznawania Nagrody jest uhonorowanie pracy i zaangażowania tych osób, firm i organizacji, które wyróżniają się w swej działalności na rzecz powiatu ostrowskiego i przyczyniają się do jego promocji w kraju i za granicą. W gronie nominowanych rokrocznie znajdują się przedstawiciele różnych stanów i zawodów, którzy na co dzień budują siłę i znaczenie naszego regionu – podkreśla szef powiatowego samorządu, Włodzimierz Jędrzejak. - Nie przez przypadek tę nagrodę wręczamy w maju. 27-ego maja przypada bowiem Dzień Samorządu Terytorialnego. A przecież samorząd terytorialny tworzymy my wszyscy! Samorządność oznacza nie tylko tych, którzy są wybierani, ale również, a może przede wszystkim tych, którzy wybierają. Samorząd to lokalna wspólnota wszystkich mieszkańców i każdy w tej wspólnocie ma swój znaczący udział. Uczczenie właśnie w ten sposób Dnia Samorządu Terytorialnego jest - jak sądzę - wyrazem uznania dla wszystkich, którzy tworzą lokalną społeczność i kształtują pozytywny wizerunek Powiatu Ostrowskiego. 

W tym roku najwyższe uznanie Kapituły Konkursowej, ze starostą ostrowskim na czele zdobyło sześć osób. Statuetkę wykonaną z brązu w kategorii Osobowość odebrał Jerzy Wojciechowski, prezes Stowarzyszenia „Jazz w Muzeum”, w kategorii Społecznik najwyższe uznanie zdobył Józef Kozan, założyciel Ostrowskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w kategorii Przedsiębiorca tryumfowali właściciele firmy Promax: Zofia Fórmanek-Okrój i Wiesław Okrój, spośród Młodych Talentów wybrano Studio Wokalne Art-Musica działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie, w kategorii Rolnik nagrodę przyznano Narcyzowi Perzowi laureatami tegorocznego konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”, natomiast w kategorii Partner Zagraniczny nagroda powędrowała do Christine Zitzmann, starościny powiatu Sonneberg.

Nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach wytypowała w dniu 6 maja br. powołana przez starostę ostrowskiego Kapituła Statuetki „Przyjaciel Powiatu Ostrowskiego”, w składzie:
- Włodzimierz Jędrzejak – Starosta Ostrowski
- Leszek Michalak – Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego
- Stanisław Budzik – Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Rady Powiatu Ostrowskiego
- Maria Kędzierska-Jachimek – Przewodniczący Komisji  Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowskiego
- Tomasz Ziąbka – Przewodniczący Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Ostrowskiego
- Jacek Szydłowski – Naczelnik Wydziału Integracji Europejskiej i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
- Beata Klimek – Szef Biura Prasowego Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim

Wśród znamienitych gości wieczoru znaleźli się samorządowcy ziemi ostrowskiej, przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży, kierownicy jednostek powiatowych, w tym szkół i placówek oświatowych. Do Antonina przybyli laureaci tytułu „Przyjaciel Powiatu Ostrowskiego” poprzednich edycji. Na uroczystości byli obecni goście z zagranicy, samorządowcy z Niemiec, Francji i Włoch, którzy współpracują z władzami powiatu ostrowskiego.