‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Pokazy kulinarne Roberta Sowy w Choceniu

 

Już trzeci dzień trwał w Choceniu V Ogólnopolski Zlot Motocykli, podczas którego goście imprezy mogli podziwiać umiejętności miłośników dwóch kółek, którzy zmagali się w różnych konkurencjach. A po południu ok. godziny 14.00 rozpoczęło się kulinarne szaleństwo Roberta Sowy, który przekonywał zebranych, że ryby są smaczne, bardzo zdrowe i można przygotować je na wiele różnych sposobów. Aby udowodnić prawdziwość tych słów, kulinarny team Roberta Sowy zorganizował pokazy kulinarne, podczas których wyserwował 300 porcji dań degustacyjnych.

Głównym bohaterem części kulinarnej były oczywiście ryby, a w menu znalazły się tego dnia: filety z dorsza z sosem z sera pleśniowego ze szpinakiem i suszonymi pomidorami, filety z halibuta marynowany w czosnku i rozmarynie podany z bobem duszonym w śmietanie oraz śledzie podawane na zimno z salsą pomidorową i świeżą kolendrą.

Nie zabrakło również konkursów z ciekawymi nagrodami, wesołego miasteczka dla dzieci i muzycznych atrakcji. Zagrały zespoły  „The Scouts” i „For You”, a gwiazdą wieczoru był „Manchester”. Do późnej nocy  trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Rytmix”.

Pokazy kulinarne Roberta Sowy zorganizowano dzięki programowi "Zdrowa ryba" Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki. Jednym z gości imprezy był poseł Marek Wojtkowski, który wspiera LGD Dorzecza Zgłowiączki. To dzięki jego poparciu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 29 lipca 2011 przyjął LGD Dorzecza Zgłowiączki na listę lokalnych grup rybackich (LGR) wybranych do realizacji lokalnych strategii rozwoju obszarów rybackich (LSROR) w ramach osi priorytetowej 4 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” (PO RYBY 2007-2013). Do realizacji LSROR wybrane zostały 22 stowarzyszenia z terenu całego kraju, które uzyskały najwyższą liczbę punktów w ramach wspomnianej oceny LGR i LSROR. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki w wyniku oceny złożonego wniosku uzyskało łącznie 69 punktów i zajęło 12 miejsce na liście ocenionych Stowarzyszeń.