‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Lato z Radiem w Krynicy-Zdrój

Pogoda niestety nie rozpieszczała organizatorów – było dość zimno i przelotnie padał deszcz. Dodatkowo w Krynicy od kilku dni w Krynicy non stop padało, więc wokół sceny powstało niezłe grzęzawisko. Ale ekipa „Lata z Radiem” jest gotowa na wszystko – rozsypane w kałuże trociny wchłonęły wodę, a na nich rozłożono piękny foliowy „dywan” prowadzący do sceny :)

Punktualnie o godzinie 16.00 mieszkańcy Krynicy Zdroju i goszczący w kurorcie turyści usłyszeli sygnał polki „Lata z Radiem”, po którym duet prowadzących – Roman Czejarek i Bogdan Sawicki powitali wszystkich przybyłych gości, zaprezentowali miasteczko LzR i plan imprezy. Po powitaniu na scenie pojawiło się Centrum Uśmiechu, które mówiąc, śpiewając i tańcząc zabawiało najmłodszą część publiczności.

Po zakończeniu części przeznaczonej dla dzieci, na scenie wraz z prowadzącymi pojawił się szef wakacyjnego gotowania – Robert Sowa, który zaprezentował swoją ekipę kulinarną i przedstawił menu skomponowane dla  miłośników „Lata z Radiem”.

 

Kolejnym punktem programu były konkursy przygotowane przez sponsorów imprezy – firmę Prymat, Ministerstwo Zdrowia i Spółdzielnię Mleczarską Lazur. Po godzinie 18.00 rozpoczął się energetyczny koncert zespołu The Beatlman, po którym zaprezentowano kolejnych sponsorów Lata z Radiem – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz program Poznaj Dobrą Żywność, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i kawę Prima.

A po nich…. Przyszedł czas na kolejną dawkę muzycznych wrażeń, których dostarczył znany i lubiany Zbigniew Wodecki. W oczekiwaniu na główną gwiazdę wieczoru zorganizowano konkurs wiedzy o Polskim Radiu i „Lecie z Radiem” oraz przeprowadzono losowanie upominków od patrona medialnego imprezy, czyli Super Express’u. W sprawdzianie wiedzy można było wygrać ogromnego, pięknego, żółtego jeża – tegoroczną maskotkę Lata z Radiem.

No i nadszedł czas na główną gwiazdę wieczoru, czyli zespół Blue Café. Energetyczne rytmy, świetna muzyka i wokal Dominiki Gawędy – to była prawdziwa muzyczna uczta.

A oto, co działo się poza sceną…
- Sława Bieńczycka prowadziła plenerowe studio Lata z Radiem, pokazując pracę radia od kulis i doradzając, jak zostać reporterem „Lata z Radiem”.
- Ministerstwo Zdrowia udzielało nieodpłatnych porad lekarskich i umożliwiło paniom przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych.
- Chętni mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury propagowało zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. 
- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi promowało program „Poznaj Dobrą Żywność” oraz rozpowszechniało wiedzę na temat strategii rozwoju obszarów wiejskich w celu podniesienia efektywności działań wdrażanych w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

To była kolejna sobota pełna muzycznych atrakcji oraz konkursowych i kulinarnych niespodzianek.  Pomimo nieciekawej pogody i opadów deszczu, imprezę odwiedziły tłumy. Było super!

Zdjęcia: www.latozradiem.pl