‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Nowy salon Mercedes Auto Idea w Łomiankach

 

Właściwie wszyscy specjaliści zajmujący się prognozowaniem przyszłości transportu drogowego są zgodni, że motoryzacja stopniowo przejdzie na napęd elektryczny. Dlatego wszystkie poważne firmy samochodowe prowadzą szeroko zakrojone badania nad pojazdami z napędem elektrycznym. Nie inaczej jest w koncernie Daimler AG, gdzie o takich rozwiązaniach myślano już od dziesięcioleci. Auto Idea, która jest firmą dalekowzroczną, projektując nowy salon i serwis samochodów Mercedes - Benz oraz smart w Łomiankach koło Warszawy, przewidziała na jego terenie punkty do ładowania pojazdów elektrycznych, a w warsztacie nowego serwisu pracują ludzie ze specjalnymi uprawnieniami do obsługi takich aut.

Nie trzeba było długo czekać na pojawienie się przy ulicy Brukowej 46 pierwszego samochodu elektrycznego. Stało się to za sprawą listu intencyjnego, podpisanego w Łomiankach 12 stycznia 2012 r, przez przedstawicieli Mercedes-Benz Polska (p. Paweł Miszkowski, Mercedes-Benz cars Sales & Marketing Director), Auto Idea (p. Bogusława Kowalskiego, Prezesa firmy) oraz firmy X-press Couriers, (p. Adam Tomczak, Prezes firmy).

Porozumienie pomiędzy Mercedes - Benz, Auto Idea oraz X-press Couriers stanowi, że do floty X-press Couriers włączony został badawczy samochód smart fortwo Electric Drive. Firma, która rozważa możliwość rozszerzenia swojego parku transportowego o pojazdy elektryczne, będzie miała możliwość zbadania przydatności elektrycznego smarta II generacji w trudnych warszawskich warunkach, poczynając już od sezonu zimowego. X-press Couriers będzie mogła porównać koszty eksploatacji i sprawność Smarta elektrycznego z dwoma innymi, z tradycyjnym napędem. Jeszcze w tym roku dostępne będą seryjne smarty elektryczne III generacji, więc gdy zostanie ustalona ich krajowa cena i warunki zakupu, można będzie ocenić, który z samochodów jest dla firmy kurierskiej korzystniejszy. Jedno nie ulega już wątpliwości - smart, elektryczny czy tradycyjny, jest ze względu na wielkość i możliwości transportowe idealny dla firmy tego typu działającej w wielkim mieście. Ekologicznie nastawiona firma X-press Couriers liczy, że jej wybór padnie na pojazd elektryczny, którego koszty eksploatacji będą mikroskopijne, a zanieczyszczenie miejskiego środowiska prawie zerowe. Wyniki testu przedstawiane będą na bieżąco na stronach internetowych firmy X-press Couriers.

Przekazanie samochodów i podpisanie listu intencyjnego spotkało się ze znacznym zainteresowaniem mediów. Uroczystość obserwowało kilkudziesięciu dziennikarzy (w tym nestor dziennikarstwa motoryzacyjnego red. Jerzy Iwaszkiewicz), obecni byli też goście honorowi - Burmistrz Gminy Łomianki, p. Tomasz Dąbrowski, oraz wielbiciel smartów i właściciel wersji Brabus, aktor i prezenter p. Karol Strasburger. Spotkanie było też dla gości okazją, by zapoznać się nowym obiektem Auto Idea w Łomiankach, a także z przedstawioną przez Dyrektora Miszkowskiego historią i przede wszystkim przyszłością elektrycznych smartów i innych pojazdów z tej rodziny.

Źródło: www.autoidea.mercedes-benz.pl