‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Lato z Radiem w Świnoujściu

 

Punktualnie o godz. 16:00 na Wybrzeżu Władysława IV rozbrzmiała „Polka-Dziadek”, oznaczając rozpoczęcie imprezy. Chwilę później na scenie pojawili się dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia -  Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

A potem… był program dla najmłodszych przygotowany przez Centrum Uśmiechu, który zgromadził przy scenie najmłodszą publiczność. W tym samym czasie na kulinarnym TIR-ze Roberta Sowy rozpoczęło się wydawanie pysznych dań. Ekipa kulinarna bez chwili przerwy, przez cztery godziny przygotowywała i serwowała potrawy przygotowane na bazie kurczaka, aby zaspokoić głód oczekujących w kolejce miłośników dobrego jedzenia.

W trakcie imprezy działało także terenowe studio Polskiego Radia prowadzone przez Sławę Bieńczycką, gdzie każdy ze słuchaczy mógł poznać pracę radia od kulis. Ministerstwo Zdrowia zaprosiło panie do korzystania z bezpłatnych badań mammograficznych, a Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z Ministerstwem Infrastruktury propagowała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ciekawie zaprezentowało się również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które promowało program „Poznaj Dobrą Żywność". Ponadto dla miłośników kulinariów i pysznej kawy przygotowano stoiska firm: Prymat, Smak, Kucharek, Lazur, Poltino i Café PRIMA.

Muzycznie tego wieczoru widownię porwały dwa zespoły – grający energetycznego rocka z domieszką folku i reggae ENEJ oraz serwująca coraz to nowe przeboje i odbierająca liczne nagrody grupa BLUE CAFE. Koncertową część wieczoru zakończył obecny na polskiej scenie muzycznej już prawie 20 lat – ANDRZEJ PIASECZNY. 

Od początku do końca było super, a przed nami jeszcze siedem imprez :). Na kolejną zapraszamy już 23 lipca do Stegny. Do zobaczenia!