‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Lato z Radiem w Płocku

 
Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00, kiedy to wszyscy zebrani usłyszeli sygnał znanej od wielu lat i będącej muzycznym symbolem Lata z Radiem „Polki-Dziadek”. Po chwili na scenie pojawili się prowadzący imprezę Roman Czejarek i Bogdan Sawicki, prezentując plan imprezy i zapraszając wszystkich do kilkugodzinnej dobrej zabawy. Po powitaniu sceną zawładnęło Centrum Uśmiechu ze specjalnym, „owocowym” programem dla dzieci.

 

Podczas, gdy na scenie artyści zabawiali publiczność, Robert Sowa ze swoim kulinarnym teamem  rozpoczął serwowanie tysięcy aromatycznych i zdrowych dań na bazie kurczaka. Po programie dla najmłodszych, Robert pojawił się również na scenie głównej, gdzie w rozmowie z prowadzącymi opowiedział o przygotowanych daniach i o promowanym przez Lato z Radiem zdrowotnym aspekcie kulinariów.

 

Kilka minut po 18.00 rozpoczęła się muzyczna część imprezy. Jako pierwszy wystąpił Artur Gadowski i zespół IRA. Kolejną dawkę wrażeń zapewnił Olek Klepacz i Formacja Nieżywych Schabuff, a  muzyczną wisienką na torcie, czyli główną gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower i uwielbiany przez tłumy - nie tylko kobiet :) - Sebastian Karpiel-Bułecka.

A teraz kilka słów o tym, co działo się podczas imprezy poza sceną…
W radiowym namiocie działało plenerowe studio Sławy Bieńczyckiej, gdzie można było poznać pracę radia od kulis i zostać reporterem Lata z Radiem. Ministerstwo Zdrowia udzielało nieodpłatnych porad lekarskich i umożliwiło paniom przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych. Chętni mogli też oddać krew w specjalnym krwiobusie.
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury propagowało zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi promowało program „Poznaj Dobrą Żywność” oraz rozpowszechniało wiedzę na temat strategii rozwoju obszarów wiejskich. Celem Ministerstwa jest pokazanie żywności wysokiej jakości, wyróżnionej znakiem PDŻ, a także działalności Lokalnych Grup Działania – ich produktów regionalnych, tradycyjnych, rękodzieła czy też propozycji spędzania wolnego czasu w poszczególnych regionach. Każdy z odwiedzających stoisko Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi mógł spróbować polskich specjałów i wziąć udział w ciekawych konkursach.

Roman Czejarek, Sława Bieńczycka i Robert Sowa na płockim rynku. Jeśli zastanawiacie się Państwo, co tam robili, podpowiadamy... Oczywiście nagrywali plenerową audycję, co zdradza ustawiony w tle wóz satelitarny.