‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Konferencja prasowa – Lato z Radiem na Powiatowym Święcie Sera 2010

 

W sobotę, 26 czerwca 2010 roku podczas Powiatowego Święta Sera w Ostrowie Wielkopolskim, odbędzie się koncert inaugurujący ogólnopolską trasę LATA Z RADIEM. Gwiazdy najpopularniejszej audycji Polskiego Radia zaprosili do Ostrowa organizatorzy corocznego Powiatowego Święta Sera: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Spółdzielnia Mleczarska „Lazur” w Nowych Skalmierzycach. O szczegółach imprezy poinformowano na specjalnej konferencji prasowej.

W tym roku Powiatowe Święto Sera będzie miało wyjątkowy charakter. Dokładnie za miesiąc, 26 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie swoją wakacyjną trasę koncertową „Lato z Radiem”! Polskie Radio do Ostrowa zaprosił starosta ostrowski, Włodzimierz Jędrzejak.

"Mamy niesamowite szczęście, że udało nam się zaprosić do Ostrowa Lato z Radiem. Sądzę, że jest to najpopularniejsza audycja radiowa w Polsce. Jej bohaterowie są powszechnie znani i lubiani, a sygnał polki od lat kojarzy nam się z latem i wakacyjnym wypoczynkiem. Cieszy mnie niezmiernie, że mamy tak wspaniałych partnerów, dzięki którym mieszkańcom i gościom naszego regionu możemy zaproponować wspaniałą, plenerową zabawę. Jestem przekonany, że inauguracja „Lata z Radiem” w Ostrowie to doskonała promocja w ogólnopolskich mediach walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturalnych i gospodarczych naszego miasta i powiatu. To równocześnie promocja naszych fantastycznych serów, z których słyniemy w Polsce i Europie" – mówi Włodzimierz Jędrzejak, starosta ostrowski

Przypomnijmy, że od trzech lat Powiatowe Święto Sera organizuje Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz Spółdzielnia Mleczarska „Lazur” w Nowych Skalmierzycach. Impreza ma charakter festynu rodzinnego i skierowana jest do mieszkańców Powiatu Ostrowskiego oraz Południowej Wielkopolski. Jak co roku zabawa odbędzie się w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Szczegółowy program imprezy zaprezentowano podczas specjalnej konferencji prasowej, w której uczestniczyli starosta Włodzimierz Jędrzejak, wicestarosta Krzysztof Rasiak, prezes SM Lazur Zenon Michaś oraz gwiazdy imprezy – mistrz kuchni Robert Sowa i dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia Zygmunt Chajzer. Konferencję w dniu 26 maja poprowadziła Beata Klimek, rzecznik prasowy powiatu ostrowskiego.

Jak co roku, jednym z przesłań powiatowego festynu jest promocja produktów mleczarskich i potraw, w których głównym „bohaterem" jest ser. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji Powiatowego Święta Sera dla mieszkańców powiatu gotował Pascal Brodnicki. W tym roku podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji festynu, wyśmienity pokaz sztuki kulinarnej zaserwuje Robert Sowa, autor wielu książek, programów i audycji kulinarnych. Mistrzowi kuchni podczas całej trasy Lata z Radiem lazurowych produktów dostarczy Spółdzielnia Mleczarska „Lazur” z Nowych Skalmierzyc.

"W tym roku na całej trasie Lata z Radiem począwszy od Ostrowa Wielkopolskiego, a na Ostródzie skończywszy, serów pleśniowych nam nie zabraknie. Ogólnie nastawiamy się na zdrową żywność, będziemy zachęcać do spożywania ryb i białego mięsa. W naszym menu znajdzie się na przykład śledź solony w sosie meksykańskim czy też w sosie musztardowo – miodowym i sojowym. Potrawy będą smakować wykwintnie, ale zapewniam, że przepisy nie będą skomplikowane. Aby zaserwować te dania szerokiej publiczności nasza specjalna kuchnia na kółkach została wyposażona podobnie, jak duże restauracje i hotele. Będę miał do dyspozycji między innymi: grill, frytkownicę, dwa duże piece oraz chłodnię. Już 26 czerwca od godziny 16.00 będą się mogli o tym przekonać mieszkańcy i goście powiatu ostrowskiego. Zapraszam do naszej kuchni, aby przyjść i spróbować dań, które przygotuję. Ze swojej strony mogę zapewnić, że będzie to coś smacznego" - mówi Robert Sowa, mistrz kuchni.

W tym roku Lato z Radiem obecne będzie w 20 miastach centralnej, północnej i południowej Polski. Będą to głównie uzdrowiska i kurorty wczasowe. Na całej trasie promowany będzie Powiat Ostrowski oraz Lazur – sponsor strategiczny imprezy.

"Postanowiliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, ponieważ dla naszej Spółdzielni to doskonała promocja. Przez dwa miesiące, w 20 atrakcyjnych miejscowościach będziemy mogli zaprezentować nasze sery szerokiej publiczności. Specjalnie na potrzeby tej ogólnopolskiej kampanii przygotowaliśmy stoisko z ciekawym wystrojem, licznymi atrakcjami i nagrodami dla dzieci i dorosłych. Z tej okazji wydajemy także specjalną ulotkę z przepisami kulinarnymi oraz informacjami o Lazurze i Powiecie Ostrowskim. Wierzę, że dzięki podjętym wspólnym działaniom, uda nam się skutecznie zareklamować nasz region i lazurowe produkty w całym kraju" – podkreśla Zenon Michaś, prezes SM Lazur.

Impreza w Ostrowie Wielkopolskim, inaugurująca ogólnopolską trasę koncertową Lata z Radiem, rozpocznie się i zakończy charakterystycznym sygnałem polki. Zabawę poprowadzą dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia: Zygmunt Chajzer oraz Roman Czejarek.

"Dla Radia, dla mnie i Romana Czejarka jest to bardzo ważne wydarzenie. Wracamy do Lata z Radiem po 4 latach. Chcemy odbudować to, co kiedyś funkcjonowało znakomicie. Jest to dla nas ważny moment, ważny sprawdzian, który pokaże, ile siły jest w Lecie z Radiem. Przygotowania do całej trasy trwały bardzo krótko. Myślę, że dokonaliśmy rzeczy niemożliwych, bo w ciągu dwóch miesięcy udało nam się poskładać wszystko to, co rozsypało się w ciągu czterech lat. Lato z Radiem znów rusza w Polskę! Wakacyjna trasa obejmuje w sumie 20 miast, a zaczynamy właśnie tu w Ostrowie. W poszczególnych miastach program artystyczny będzie się zmieniać, ale stałym punktem programu będzie gotowanie w wydaniu Roberta Sowy, zabawy dla dzieci z udziałem Pana Japy, konkursy z nagrodami i stoiska sponsorskie" – wyjaśnia Zygmunt Chajzer.

Imprezie w Ostrowie Wielkopolskim towarzyszyć będą stoiska promocyjne i degustacje serowych smakołyków, a także kiermasze, konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla każdego. Program dla dzieci zaprezentuje Pan Japa, publiczność rozbawi kabaret OT.TO, a o dobrą zabawę zadbają gwiazdy estrady: zespół Blue Cafe oraz Stachursky.
Tradycyjnie podczas festynu będą miały miejsce akcje prozdrowotne. Tym razem w Parku promowane będą dwie akcje profilaktyczne Ministerstwa Zdrowia: program wczesnego wykrywania raka piersi oraz program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

Warto dodać, że również w środę w Parku Miejskim bohaterowie tegorocznego Powiatowego Święta Sera nagrali spot reklamowy, który już wkrótce pojawi się na antenie Telewizji Kablowej Proart.