‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Dzień Dobry TVN o gwiazdach w podróży

 

Dzięki projektowi „Gwiazdy w podróży” organizowanemu przez Biuro Podróży Itaka, telewizję TVN i tygodnik Gala, cała trójka spędziła uroczy tydzień w najsłynniejszym indyjskim regionie turystycznym Goa, położonym nad Morzem Arabskim. Warto wspomnieć, że Goa ma duży wkład w kinematografię. Na plażach tego regionu nakręcono zdjęcia do filmu "Tożsamość Bourne'a", powstało tu również mnóstwo produkcji bollywoodzkich.

 

Goa zachwyca przepięknymi dziewiczymi plażami, sennymi wioskami położonymi wśród pól ryżowych i niepowtarzalnymi zabytkami. Kompleksy hotelowe nie odbiegają standardem od warunków europejskich, ale otaczający je świat pokazuje niestety prawdziwe oblicze Indii, czyli wszechobecną biedę.

Cała trójka miała okazję zwiedzić malowniczą wioskę Shanti w rezerwacie przyrody Bhagwan. To prawdziwa rewelacja dla miłośników natury, której najciekawszym elementem jest przejażdżka na słoniach do świątyni Śiwy oraz wspólna zabawa i kąpiel ze słoniami.

Pobyt na Goa był również rajem zakupowym. Ewa i Robert szaleli wśród straganów położonych w sąsiedztwie Anjuna Beach. Ewie udało się dokładnie zbadać świat tutejszej biżuterii i kupić kilka pamiątek dla córki, natomiast Robert rozkoszował się aromatycznymi przyprawami i masalami. Tylko Rafał wydawał się być znudzony i rozczarowany, ale do czasu, gdy jego oczom ukazała się przepiękna maska. 

Atmosfera Goa bardzo odbiega od innych stanów Indii. W architekturze, kuchni i stylu życia na każdym kroku widać mocne wpływy portugalskie. Czas płynie tu leniwie jak w krajach śródziemnomorskich, a w kuchni królują tradycyjne indyjskie przyprawy w połączeniu z elementami portugalskimi. To prawdziwa kraina kulinarnych rozkoszy dla wegetarian i amatorów owoców morza.