‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Itaka & Gala

luty 2010
Itaka & Gala, luty 2010

 

Najpiękniejsza podróż?
Korea z reprezentacją piłki nożnej na mistrzostwa oraz Indie, Goa. Wyśmienite miejsce, a dla tych, co interesują się kuchnią obowiązkowy przystanek. Tu można zobaczyć, jak rosną przyprawy, z czego robi się mieszankę najbardziej znanej indyjskiej przyprawy curry i garam masala. Można je zerwać, dotknąć, powąchać, a co najważniejsze – spróbować.

Podróże marzeń…
Podróż do kraju kwitnącej wiśni w poszukiwaniu fantastycznych orientalnych wariacji smakowych, na które czeka Europa i które można fantastycznie skomponować  z naszymi tradycyjnymi potrawami. Marzę o Japonii, gdzie mógłbym poznać bogactwo orientalnych smaków, coś więcej poza sushi, które znamy już w Polsce. Znamy mity o sterylności w japońskiej kuchni oraz o ascetyzmie i precyzji w podawaniu potraw. Chciałabym to poznać.

Najciekawsza podróż?
Norwegia. Moja fascynacja Norwegią rozpoczęła się kilkanaście lat temu, kiedy po raz pierwszy odwiedziłem ten kraj. Moja wizyta ograniczyła się wówczas tylko do trzech miejsc, ale po późniejszym zwiedzeniu niemalże całej Norwegii wiem, że była to esencja tej części Skandynawii i zarazem najpiękniejsze okolice, jakie kiedykolwiek miałem okazję zobaczyć.