‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Gentleman

listopad 2010
Gentleman, listopad 2010

 

ROBERT SOWA

1. Ulubione marki: Spodnie (w większości jeansowe) noszę Hugo Bossa. Swetry i bluzy Polo, natomiast najlepiej czuję się w koszulach Tommy'ego Hilfigera.

2. Wymarzony urlop: Moim marzeniem jest podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni w poszukiwaniu fantastycznych, orientalnych wariacji smakowych, które można skomponować z naszymi tradycyjnymi potrawami. Mógłbym tam poznać bogactwo orientalnych smaków, coś więcej poza sushi, które znamy już w Polsce. Znamy mity o sterylności w japońskiej kuchni oraz o ascetyzmie i precyzji w podawaniu potraw.

3. Hobby: Kolekcjonuję książki kucharskie, które przywożę z każdej podróży. Mam kilka „białych kruków" w swojej kolekcji. Najbardziej cenię „Kuchnię Polską" z 1961 r. oraz Larousse Gastronomique (Paryż 1938).

4. Wzór do naśladowania: To na pewno Alain Ducasse jeden z najbardziej znanych i cenionych szefów kuchni na świecie. To również Paul Bocuse i Pierre Gagnaire. Ale przede wszystkim to Kurt Scheller, który bardzo dużo dobrego zrobił dla polskiej sztuki kulinarnej, pokazał mi drogę, którą powinienem iść.

5. Motto życiowe: Moim życiem kieruje uczciwość. To przede wszystkim postępowanie zgodnie z zasadami, które mi wpoili moi rodzice. Uczciwość wobec ludzi, którzy mnie otaczają i wobec siebie. Zawsze staram się postępować tak, aby nikogo nie skrzywdzić.