‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Złote Przeboje na wakacjach w Kętach

 

Drugiego dnia kęckiego święta muzyki atrakcje prześcigały się nawzajem, a wysyp ciekawych stoisk zmuszał do aktywności. To właśnie w sobotę Kęty odwiedziło radio Złote Przeboje, a wraz z nim Robert Sowa, który grillował i wszystkim chętnym rozdawał przygotowane przez siebie smakołyki, Zygmund Chajzer i Piotr Jaworski – prowadzący imprezę, a także:

Także w kontekście muzycznym można mówić o prawdziwym zatrzęsieniu sobotnich atrakcji. Najpierw na kęckiej scenie zaprezentował się polsko-ukraiński zespół TARAKA, którego singiel „Podaj Rękę Ukrainie” nazywany jest hymnem ukraińskiego Majdanu. Później sercami wszystkich gości Dni Kęt 2014 zawładnęła Urszula – jedna z najlepiej rozpoznawalnych wokalistek rockowych i poprockowych w naszym kraju. Tysiące głosów wspólnie z nią zaśpiewało największe przeboje artystki, m.in. „Dmuchawce, latawce wiatr”, „Malinowego króla” czy „Konika na biegunach”. Urszula nie szczędziła komplementów znakomitej, kęckiej publiczności, dodając, że jest z Kętami szczególnie związana. Artystka często odwiedzała nasze miasto podczas nagrań do jej dwóch ostatnich albumów, które powstały w studiu w Nowej Wsi.

Po niezwykle energetycznym występie Urszuli przyszedł czas na koncert kolejnej wielkiej gwiazdy zaproszonej do naszego miasta – zespołu Kult. Jak można było się tego spodziewać, grupa, której muzyczny staż wynosi 32 lata, nie zawiodła oczekiwań nieprzebranych tłumów zgromadzonych przed sceną, by wspólnie z Kazikiem odśpiewać „Baranka” czy „Gdy nie ma dzieci”. Około dwugodzinny koncert usatysfakcjonował wszystkich fanów Kultu, a tym samym stanowił idealnie zamknięcie tego imprezowego dnia.

Źródło: www.kety.pl