‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

"Zdrowa Szkoła" – szkolenie w Olsztynie

 

logoKSK.jpgNORWESKILOSOS.JPG

Prezentacja prowadzona była przez mistrzów kulinarnych znanych głównie z programu Dzień Dobry TVN – Roberta Sowę i Grzegorza Łapanowskiego. Panowie zaprezentowali aspekty zdrowotne wynikające ze spożywania ryb i owoców morza z Norwegii oraz opowiedzieli, jak ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia jest właściwa dieta. 

DSC03650.JPGDSC03643.JPG

Po części teoretycznej odbył się pokaz kulinarny, podczas którego kulinarny team (Robert Sowa, Grzegorz Łapanowski, Konrad Birek i Krzysztof Baranowski) przygotował aromatycznego łososia norweskiego z sosem z sera Lazur i szpinaku. Kulinarny show zakończył się degustacją, dzięki czemu każdy uczestnik prezentacji mógł nie tylko obserwować kolejne etapy przygotowywania dania, ale również go spróbować.

DSC5857.JPGDSC03655.JPG

W prezentacji uczestniczyło 120 osób – uczniów i nauczycieli, przedstawicieli mediów i lokalnych restauratorów.

DSC03634.JPGDSC03666.JPG

DSC5909.JPG

Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil wszyscy uczniowie otrzymali książeczki „Romans kulinarny”, a nauczyciele i zaproszeni goście najnowszą książkę Roberta Sowy „W poszukiwaniu smaku doskonałego”.

 

Główny sponsor projektu:

 NORWESKILOSOS.JPG
Za pomoc w realizacji pokazów dziękujemy również firmom:

 Suempol.jpgInterEuropol.jpg

 

Patronat medialny:

 Newsgastro.jpgmojegotowanie.jpgPrzegladGastronomiczny.jpgMojprzepislogo.jpg

 

Kolejne szkolenie w ramach projektu „Zdrowa Szkoła” odbędzie się już w najbliższy wtorek 9 marca w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.