‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

„Zdrowa Szkoła” – szkolenie w Gdańsku

logoKSK.jpgNORWESKILOSOS.JPG

W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób - uczniów szkoły, przedstawicieli grona pedagogicznego i zaproszonych gości. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji na temat zdrowego stylu życia oraz cennych informacji o walorach zdrowotnych i smakowych łososia norweskiego. Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły w spotkaniu uczestniczyła również posłanka VI kadencji Sejmu, a zarazem wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie – Pani Iwona Guzowska, której syn uczęszcza do szkoły gastronomicznej. Bardzo zachwalała zawód kucharza i zapewniała młodzież, że gotowanie jest sztuką, która wymaga wielkiej wrażliwości artystycznej i ogromnego wkładu pracy. Droga do sukcesu nie jest więc łatwa, ale osoby prowadzące pokaz są dowodem na to, że jest to zawód cieszący się uznaniem – podsumowała. 

DSC03855.JPGDSC03829.JPG

Prezentacja prowadzona była przez mistrzów kulinarnych znanych przede wszystkim z programu Dzień Dobry TVN – Roberta Sowę i Grzegorza Łapanowskiego. Panowie zaprezentowali aspekty zdrowotne wynikające ze spożywania ryb i owoców morza z Norwegii oraz opowiedzieli, jak ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia jest właściwa dieta. 

DSC03836.JPGDSC03839.JPG

Po części teoretycznej odbył się pokaz kulinarny, podczas którego kulinarny team (Robert Sowa, Grzegorz Łapanowski, Konrad Birek i Krzysztof Baranowski) przygotował aromatycznego łososia norweskiego z sosem serowo-szpinakowym i świeżymi kiełkami. Kulinarny show zakończył się degustacją, dzięki czemu każdy uczestnik prezentacji mógł nie tylko obserwować kolejne etapy przygotowywania dania, ale również go spróbować.

Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil wszyscy uczniowie otrzymali książeczki „Romans kulinarny”, a nauczyciele i zaproszeni goście najnowszą książkę Roberta Sowy „W poszukiwaniu smaku doskonałego”.

Po prezentacji cała ekipa udała się na wspólny spacer ulicami Gdańska, podziwiając jego uroki podczas zimy.  

DSC03864.JPGDSC03872.JPG

Kolejne szkolenie w ramach projektu „Zdrowa Szkoła” odbędzie się już jutro, 16 marca w Zespole Szkół Gastronomicznych im. E. Pijanowskiego w Warszawie. 

 

Główny sponsor projektu:

 NORWESKILOSOS.JPG
Za pomoc w realizacji pokazów dziękujemy również firmom:

 Suempol.jpgInterEuropol.jpg

 

Patronat medialny:

 Newsgastro.jpgmojegotowanie.jpgPrzegladGastronomiczny.jpgMojprzepislogo.jpg