‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Warsztaty „piłkarskie” z Robertem Sową

 

 

Zadaniem 26-osobowej grupy było przygotowanie pod okiem mistrzów kulinarnych pożywnego posiłku przed meczem. Ponieważ głównym punktem programu wymyślonym przez naszego Klienta były piłkarskie emocje na stadionie, a warsztaty kulinarne były swoistą rozgrzewką, tematyka gotowania nawiązywała do współpracy Roberta z polską reprezentacją.

Dania, które przygotowywali uczestnicy związane były z dietą, którą piłkarze musieli stosować przed spotkaniami, a także do Mundialu Korea-Japonia 2002. Robert Sowa skomponował menu tak, aby zawierało elementy sportowej diety – ryby i mięso, które tego popołudnia serwowane były z ulubionymi dodatkami trenerów i wybranych piłkarzy, a zarazem wzbogacone zostały o pożywne składniki, dzięki czemu uczestnicy warsztatów mieli energię do kibicowania podczas wieczornego meczu.

Podczas warsztatów przygotowany został filet z łososia norweskiego z czosnkiem i rozmarynem podany z bobem duszonym w śmietanie oraz marynowane combry jagnięce z zapiekanymi karczochami, rukolą i ciemnym kremem balsamico. W menu znalazło się również sushi i orientalna zupa z grzybów leśnych z kolendrą i sezamem – co było nawiązaniem do Mundialu Korea-Japonia 2002, z którego Robert przywiózł mnóstwo ciekawych pomysłów kulinarnych.

Słodkim dopełnieniem było tiramisu – deser, który uwielbiali niemalże wszyscy piłkarze, ale niestety nie mogli spożywać go podczas treningów i przed rozgrywkami. Mimo to Robert znalazł  sposób, aby serwować go członkom reprezentacji - zawsze nagradzał nim zawodników po wygranym meczu.

Warsztaty były bardzo udane, uczestnicy wspólnie gotowali, potem degustowali wszystkie dania, a po nich przyszedł czas na stadionowe emocje. A mecz był po prostu cudowny i mimo remisu, naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Szczególne podziękowania dla Wojtka Szczęsnego – był po prostu boski.

PS. Widok kulinarnej ekipy Roberta Sowy w nakryciach głowy ze sklepu kibica BEZCENNY :)

 

A Gdańsk był tego dnia przepięknie słoneczny...