‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Warsztaty Kulinarne Polskiej Akademii Kulinarnej

Warsztaty Kulinarne pod patronatem Polskiej Akademii Kulinarnej odbyły się już po raz dziewiąty. Tym razem tematem przewodnim były mięsa, a mistrzami kuchni, którzy wprowadzili uczestników w tajniki gotowania byli Robert Sowa oraz Marcin Budynek.

W sobotę uczestnicy zostali zaproszeni na degustację do Restauracji Sowa & Przyjaciele, którą prowadzi znany mistrz kulinariów Robert Sowa. Charyzmatyczny gospodarz oczarował gości zarówno swoimi opowieściami o dobrej kuchni, jak i smakiem potraw przygotowanych w jego restauracji. Natomiast serwowane dania zachwyciły wykwintnym smakiem i sposobem podania. Osiągnięto to dzięki doskonałej znajomości tajników kuchni i dbałości o najwyższą jakość składników potraw.

Niedziela w Centrum Techniki Kulinarnej to jak zawsze dzień pełen gotowania. Tym razem oprócz opiekuna Warsztatów Marcina Budynka wziął w nich udział także Robert Sowa i Konrad Birek. Zadaniem uczestników było przyrządzenie potraw degustowanych dnia poprzedniego. Jako pierwszy przygotowany został pieczony antrykot z wołowiny z sosem barbecue, zielonym groszkiem i pomidorami concasse. Kolejna potrawa – marynowane steki z polędwicy wieprzowej z sosem z sera pleśniowego z dodatkiem szpinaku wywołały wiele entuzjazmu, lecz prawdziwym wydarzeniem okrzyknięte zostały grillowane kotlety jagnięce z sosem tzatziki i warzywami smażonymi z patelni. Steki z polędwicy wołowej z masłem ziołowym, bobem i musem kalafiorowym zdobyły dużą popularność wśród pasjonatów gotowania dzięki nietypowemu połączeniu dodatków. Na koniec przygotowano steki z grillowanej karkówki z pieczarkami i serem camembert oraz grillowaną fasolką szparagową – danie, które z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom.

Każdy z Uczestników Warsztatów otrzymał fartuch COOKie, upominki od firmy Hortex oraz książeczki z przepisami.

Zdjęcia ze wszystkich edycji warsztatów oraz przepisy, wg których przygotowywane zostają podczas zajęć dania, znaleźć można w internecie na stronach partnerskich, tj: polska-gotuje.pl, e-mieszkanie.pl oraz w serwisie kobieta.wp.pl. Zapraszamy również do polubienia nas na Facebooku WARSZTATY KULINARNE. Podczas warsztatów realizowany był felieton do programu TVP2 „Pytanie na Śniadanie”, którego emisja zaplanowana jest na poniedziałek, 18 lutego, między 8:30 a 10:45. Na kolejne warsztaty można zgłosić się poprzez stronę www.polska-gotuje.pl.

Źródło: www.warsztaty-pak.pl