‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Wakacyjne Grillowanie w Sosnowcu

 

W konkursie mógł wziąć udział każdy, wystarczyło przynieść ze sobą grill, produkty do grillowania i wypełnić zgłoszenie przed rozpoczęciem konkursu. W konkursie można było startować indywidualnie i drużynowo, a uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: mistrz kulinarny Robert Sowa (przewodniczący), Aleksandra Czapla-Oslislo - krytyk kulinarny „Gazety Wyborczej” oraz Tomek Woźniak, który gotuje i pisze dla wielu czasopism (m.in. „Kuchnia”, „Men's Health”, „Twój Styl” i „Wprost”). W konkursie uczestniczyło 10 ekip, które zaciekle walczyły o uznanie jury.

 

Pierwszymi sosnowieckimi mistrzami potraw z grilla zostali uczestnicy, którzy przygotowali trzy dania: grillowanie, owijane w bekon daktyle i śliwki, żeberka w marynacie z imbirem i miodem oraz kaszankę z pęczakiem i grillowanymi jabłkami. Drugie miejsce przypadło w udziale idealnie wysmażonym żeberkom, a trzecie zajął pieczony pstrąg i bruschetta posmarowana pesto z szynką parmeńską i pomidorami.

Robert Sowa zaprezentował pokazy kulinarne połączone z degustacją. W menu znalazły się tego dnia cztery dania, wszystkie przygotowane na grillu, zgodnie z konwencją imprezy. Mistrz kulinarny Robert Sowa serwował: grillowany camembert z bagietką ziołową i chutney’em owocowym aromatyzowanym imbirem, pikantne polędwiczki z kurczaka w plastrach wędzonego boczku podane z salsą pomidorową, marynowane filety z łososia norweskiego grillowane w folii z pieczarkami i ziołami oraz koftę z jagnięciny z sosem tzatziki i świeżą miętą.

Na scenie pojawiły się też gwiazdy muzyczne – zespół Dzikie Pola i oczywiście Big Cyc z frontmanem Krzysztofem Skibą, który był również osobą prowadzącą całą imprezę i świetnie zadbał o brak nudy, wielokrotnie doprowadzając zebranych do łez - do łez ze śmiechu oczywiście. Muzycy bawili publiczność do późnych godzin wieczornych, grając swoje najbardziej znane przeboje i utwory pochodzące z najnowszego krążka.

Organizatorzy zapewniają, że Wakacyjne Grillowanie było pierwszym, ale nie ostatnim. Ogromny sukces pomysłu zadecydował o tym, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz eventów organizowanych w Sosnowcu.

Impreza zrealizowana przez Agencję Artystyczną GAMA z Sosnowca, www.aagama.pl