‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

TOP Profesjonaliści WPROST

 

Gala Top Profesjonaliści rozpoczęła się debatą o jakości, profesjonalizmie i doświadczeniu w firmach, prowadzoną przez redaktora naczelnego tygodnika Wprost Michała Kobosko. W debacie wzięli udział: Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości (PARP), Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PGNIG SA, Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający kancelarii SALANS, Artur Olech, prezes Grupy Generali i Jolanta Augustyniak, dyrektor generalna OSG Polska. Paneliści rozmawiali m.in. o tym jak rozpoznać dobrego pracownika i jakich cech oczekuję się od kandydatów do pracy, jak dobrze administrować firmą oraz jak zaradzać czasem.

Drugą część spotkania poprowadziła Anna Popek, która wyłoniła najlepszych Top Profesjonalistów Wprost. –Wszystkim wam chciałbym pogratulować odważnych decyzji na co dzień, ale też wizji i zaangażowania. Biznes odnosi dziś sukces, to znaczy, że ktoś kiedyś podjął dobrą decyzję – przywitał nagrodzonych prezes PMPG, wydawca "Wprost", Michał M. Lisiecki. Wręczył też pierwszą nagrodę specjalną, która trafiła w ręce ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, wyróżnionego za odwagę, działanie zgodne z planem, przemyślaną strategię i konsekwencję w działaniu.

- Top Profesjonalistą w branży bankowej został Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, m.in. za wprowadzenie nowoczesności i odmłodzenie klienteli banku, rozszerzając segment jego potencjalnych klientów.
- Nagrodę w kategorii telekomunikacja odebrał prezes Orange (wcześniej Telekomunikacji Polskiej) Maciej Witucki, za prowadzenie spółki w czasach rywalizacji z innymi operatorami, przy jednoczesnym staraniu o wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów i oferowanie usług na wysokim poziomie.
- W kategorii administracja publiczna nagrodzona została Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes zarządu PARP.
- W kategorii ubezpieczenia nagrodę odebrał prezes Grupy Generali, Artur Olech, m.in. za nowoczesną strukturę technologiczną.
- W kategorii zarząd miasta nagrodę odebrała prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, która ze sceny dziękowała swojemu zespołowi za walkę o miasto i należne mu miejsce.
- W kategorii kancelarie prawne wyróżniony został Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający kancelarią SALANS.
- Wyróżnienie w branży wydobywczej odebrała prezes PGNiG S.A. Grażyna Piotrowska-Oliwa.
- W kategorii catering i restauracje, dobry smak został restaurator i mistrz kulinarny, Robert Sowa, który odbierając nagrodę, skorzystał z okazji, żeby zaprosić gości do swojej nowej restauracji.        Branża   kulinarna jest dziś bardzo modna dzięki Państwu, bo w końcu doceniliście dobry smak i kuchnię – podziękował za wyróżnienie Sowa.

  

- Michał Czeredys, prezes zarządu ARCUS S.A. odebrał nagrodę w kategorii systemy zarządzania dokumentami i korespondencją masową.
- A w kategorii archiwizacja dokumentów statuetkę Top Profesjonalistów Wprost odebrała Jolanta Augustyniak, dyrektor generalna OSG Polska.
- W branży budownictwo nagrodzony został Piotr Kledzik z Bilfinger Berger Budownictwo. 
- Statuetka Top Profesjonalisty w biznesie paliwowo-energetycznym otrzymał prezes PKN Orlen, Jacek Krawiec. 
- W transporcie wyróżniony został Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Po części oficjalnej, nawiązując do tradycji Basenu, gdzie odbywa się gala i odwołując się do wspomnień Leopolda Tyrmanda z tego miejsca, Anna Popek zaprosiła gości na bankiet. Catering przygotował Robert Sowa i Restauracja Sowa & Przyjaciele.