‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

„Top Chef” – odcinek 8: Zażarta batalia o półfinał

25 kwietnia... W ósmym odcinku byliśmy świadkami zaciętej walki. Oczywiście na noże! To nie przelewki, bo rywalizacja o tytuł najlepszego kucharza w programie „Top Chef” rozkręciła się na dobre. Kto wyszedł z niej obronną ręką, a kto musiał wrócić do domu?

Odcinek rozpoczął się wizytą w koncepcie piekarniczo-restauracyjnym mistrza pieczywa, Pawła Fabisia. Wyjątkowo to właśnie w tym miejscu uczestnicy przystąpili do pierwszej konkurencji, której motywem przewodnim były bagietki.

Sylwia Stachyra i Krzysztof Konieczny rozpoczęli ustalanie składu swoich grup. Sylwia utworzyła drużynę pomarańczowych, w której znaleźli się Ewelina Łapińska i Jan Kilański. Krzysztof uformował zespół czarnych razem z Damianem Wajdą i Mariolą Monczak.

Wskazane duety z obu ekip miały przygotować w ciągu sześciu minut jak największą liczbę bagietek z dbałością o ich wygląd i konsystencję. Po nierównej walce z ciastem i nerwowym formowaniu bułek przyszedł czas na wydanie werdyktu. - Jestem pod wrażeniem. Zwycięzcami są panowie - oznajmił Paweł Fabiś.

Krzysztof Konieczny i Damian Wajda wygrali dodatkowe 10 minut dla Marioli Monczak, które mogła wykorzystać w kolejnym etapie konkurencji. Polegała ona na przygotowaniu dodatków do pieczywa. A ponieważ zostały wykonane równie dobrze, to o zwycięstwie zadecydowały bułki. Decyzją Pawła Fabisia konkurencję wygrał zespół czarnych.

Od półfinału uczestników dzielił już tylko jeden krok. Tym razem kucharze stanęli do pojedynków: Sylwia Stachyra z Damianem Wajdą, Ewelina Łapińska z Krzysztofem Koniecznym, a Mariola Monczak z Janem Kilańskim.

Przedstawiciele zwycięskiej drużyny mogli wybrać produkty, które miały stanowić motywy przewodnie ich dań. Po pełnym nerwów i słownych przepychanek przygotowaniu potraw przyszedł czas na degustację.

W jej efekcie do półfinału dostali się: Jan Kilański, Ewelina Łapińska i Damian Wajda. Pozostali znaleźli się w dogrywce.

Tematem przewodnim ostatniej konkurencji była mieszanka przypraw, którą należało skomponować z pięciu składników i podać razem z mięsem. Konkurencja przerosła Mariolę Monczak, która nie wykonała zadania. Jeden z talerzy pozostawiła pusty, czym rozzłościła Macieja Nowaka. Juror rzucił nim o podłogę... i tym spektakularnym akcentem zakończył się jej udział w programie.

Oglądaj w IPLA.TV: „Top Chef” - sezon 7, odcinek 8

„Top Chef” w środę o godz. 21:40 w Telewizji POLSAT.

Źródło: polsat.pl