‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Smaczny Dzień Sąsiada w Grodzisku Mazowieckim

dzien-sasiada_logo

25 września 2016 - to była piękna, słoneczna i smaczna niedziela. Zwłaszcza w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zorganizowano przepełniony kulinarnymi (ale nie tylko) atrakcjami  Dzień Sąsiada. Robert Sowa przygotował i wyserwował zgromadzonym gościom trzy dania degustacyjne (pikantne udźce z kurczaka podane na ragoût z soczewicy i pomidorów z kuminem, zapiekaną polędwicę z dorsza z sosem z ogórków kiszonych i świeżo siekanym koperkiem oraz eskalopki z indyka podane z sosem z sera pleśniowego ze szpinakiem i suszonymi pomidorami).

dzien-sasiada_kolaz-25-09-2016

Podczas imprezy odbył się również pokaz synchroniczny serwowania posiłków w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1, a mieszkańcy zmagali się w Sąsiedzkim Turnieju Kulinarnym. Sąsiedzka Ferajna, Ziomki z Podwórka, Panie Sąsiadki, Sąsiedzka Inicjatywa i Sąsiedzi Seniorzy stawili czoła nie lada wyzwaniu. W przygotowanych potrawach musiały znaleźć się serek, kalarepa i gruszka. Każda drużyna doskonale poradziła sobie z zadaniem, każdy też otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom z podpisami jurorów :) Robert Sowa, który podbił serca uczestników Dnia Sąsiada otrzymał wielką drewnianą łyżkę z napisem Dzień Sąsiada 2016 wykonaną przez pana Adama Szczepanika.

Przed Pawilonem Kultury przygotowano animacje dla najmłodszych. Każdy mógł zostać kucharzem. Prawie 100 dzieciaków przygotowało kucharskie czapki. Wielu spróbowało swoich sił przy przygotowaniu owocowych sałatek. A nie były to zwyczajne sałatki... Hitem okazały się winogronowe jeże. To był owocowy zawrót głowy.

Jak na Dzień Sąsiada przystało, sąsiedzi mogli zostawić życzenia dla znajomych w Koszu Sąsiedzkich Pozdrowień. Zasmakowaliśmy też w literaturze... przy stoisku Dyskusyjnego Klubu Książki można było poczęstować się nie tylko rozmaitymi słodkościami, ale też cytatem. Dzieciaki szalały na zjeżdżalni i w wielkiej kuli. Każdy mógł przejechać się na kucyku, który cierpliwie woził wszystkich chętnych. Podziwialiśmy też pokazy zumby i judo w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego Budo.

Dzień Sąsiada przeszedł już do historii, ale z pewnością na długo pozostanie w naszych wspomnieniach :)

Galeria zdjęć