‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Ruszyło „Lato z Radiem 2011”

 

Trzeba przyznać, że w tym roku redakcja „Lata z Radiem” przygotowała wiele atrakcji zarówno na antenie, jak i podczas całej trasy koncertowej. We wszystkie soboty w okresie od 18 czerwca do 3 września Polskie Radio odwiedzi 12 polskich miast, gdzie zagra koncerty „Lata z Radiem”.

Pierwsza impreza odbyła się w Wągrowcu. Punktualnie o godz. 16:00 na Stadionie Piłkarskim OSiR, przy ul. Kościuszki 59 zabrzmiał sygnał najsłynniejszej Polki – „Polki-Dziadek”, obwieszczając wejście prowadzących - dziennikarzy Programu 1 Polskiego Radia: Romana Czejarka i Bogdana Sawickiego.

Wkrótce na scenie pojawiło się Centrum Uśmiechu, które jako Fruktaki zabawiało najmłodszą publiczność. W tym samym czasie nieopodal sceny, na jedynym w swoim rodzaju kulinarnym TIR-ze, Robert Sowa z ekipą serwował zebranym przepyszne dania. Warto podkreślić, że tego dnia wydano ok. 10.000 porcji smacznych i zdrowych dań na bazie kurczaka oraz orzeźwiających owocowych koktajli jogurtowych. Przez kilka godzin przed mobilną kuchnią stała całkiem pokaźna kolejka, co dowodzi, że dania były naprawdę pyszne. Roberta Sowę i jego ekipę odwiedził nawet Burmistrz Miasta Wągrowca – Stanisław Wilczyński.

Muzycznie widownię porwały rockowe brzmienia zespołu Wanda i Banda oraz przepiękne piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Główną gwiazdą wieczoru był Stachursky, który zafundował widzom mocne gitarowe uderzenie i sporą dawkę polskiej muzyki. Imprezę zakończył około 23:00 pokaz fajerwerków i sygnał „Polki-Dziadek”.

Podczas imprezy działało terenowe studio Polskiego Radia, które prowadziła Sława Bieńczycka, dziennikarka radiowej Jedynki. Właśnie tam każdy ze słuchaczy mógł poznać pracę radia od kulis. Ministerstwo Zdrowia zaprosiło zebranych do korzystania z nieodpłatnych badań mammograficznych, a Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z Ministerstwem Infrastruktury propagowała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ciekawie zaprezentowało się również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które promowało program „Poznaj Dobrą Żywność". Dla miłośników kulinariów i pysznej kawy przygotowano stoiska firm: Prymat, Smak, Kucharek, Lazur, Poltino i Café PRIMA.

Wieczorem, po przygotowaniu i wyserwowaniu tysięcy dań, Robert Sowa znalazł chwilę na relaks przed sceną i „za kulisami”…