‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Robert Sowa i Zdrowa Szkoła w Grodzisku Mazowieckim

 

 

Ekipa realizująca projekt spotkała się z bardzo miłym przyjęciem ze strony uczniów i nauczycieli. Sala pękała w szwach, bowiem w prezentacji uczestniczyło około 100 osób. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji na temat ryb i owoców morza z Norwegii oraz możliwości ich wykorzystania w połączeniu z tradycyjnymi, regionalnymi produktami polskimi.

 

W trakcie prezentacji nauczyciele pomagali ekipie Roberta Sowy w przygotowaniu dań, które po warsztatach były degustowane przez wszystkich uczestników szkolenia. Wszystkim zebranym wyserwowano łososia norweskiego z sosem z sera pleśniowego i szpinaku z suszonymi pomidorami. Ponadto nauczyciele przygotowywali z Grzegorzem Łapanowskim dania na bazie łososia norweskiego i tradycyjnych polskich produktów. 

Powstało kilka ciekawych dań, m.in. carpaccio z łososia marynowane w ćwikle ze świeżą kolendrą i bryndzą owczą, nemy kozim serem i wędzonym łososiem, palony łosoś na gęsim smalcu z sosem z pieczonej papryki i kiełkami słonecznika, łosoś norweski w papilotach na kapuście kiszonej duszonej na klarowanym maśle z ekologiczną kiełbasą od chłopa oraz carpaccio z łososia marynowane w pigwie z imbirem i miodem oraz sałatką z kopru włoskiego, koperku i szarej renety. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że potrawy smakowały równie dobrze, jak wyglądały.

Na zakończenie spotkania, wszyscy otrzymali miłe upominki w postaci książek Roberta Sowy. Dzięki nim wspólnie spędzone chwile na pewno na dłużej pozostaną w pamięci uczestników spotkania.

 

A oto kilka miłych słów, które otrzymaliśmy po prezentacji:

"Chciałabym bardzo podziękować za zorganizowanie pokazu kulinarnego w naszej szkole. Uczniowie do dziś opowiadają o swoich wrażeniach związanych z udziałem w spotkaniu z Panem Robertem Sową i Jego zespołem. Jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem współpracy z Państwem.
Serdecznie zapraszamy! Będzie nam miło gościć Państwa w naszej szkole.

Pozdrawiam,
Anna Wrona
wicedyrektor w Zespole Szkół nr 1
w Grodzisku Mazowieckim"

Serdecznie dziękujemy sponsorom, bez których nie udałoby się zrealizować tego projektu.

Główny sponsor: 

 
 

Za pomoc w realizacji pokazów dziękujemy również firmie:

 

Patronat medialny: