‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Robert Sowa dla dzieci z chorobami nowotworowymi

Aby choć na chwilę dzieci zapomniały o swojej chorobie oraz codziennych zmaganiach z bólem i cierpieniem, Robert Sowa zaprosił je do wspólnej zabawy kulinariami.

Specjalnie dla małych pacjentów i przy ich nieocenionej pomocy przygotował przepiękne, kolorowe kanapki. Dzieci zajęły się również dekorowaniem tortu. Powstały piękne, kulinarne dzieła, które odzwierciedlały pasje dzieci, chęć zabawy i prowadzenia normalnego życia, pomimo ciężkiej choroby, z którą muszą walczyć.

 

 

Kilka słów o działalności fundacji…

Fundacja Spełnionych Marzeń powstała w sierpniu 2002 r. z inicjatywy Małgorzaty i Tomasza Osuchów. Fundacja opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi leczącymi się w dwóch specjalistycznych ośrodkach w Warszawie. Dodatkowo, poprzez długofalowe i cykliczne projekty, Fundacja dedykuje swoją pomoc i wsparcie dzieciom ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce.

W marcu 2010 r. Fundacja uruchomiła Regionalny Oddział w Lublinie, gdzie realizowane są programy sprawdzone w praktyce na dwóch warszawskich oddziałach.

Głównym celem Fundacji Spełnionych Marzeń jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Fundamentalną zasadą naszego działania jest otoczenie opieką chorych dzieci i ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, starając się dać im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.

Główne działania i projekty realizowane na rzecz podopiecznych oddziałów onkologicznych:
- Bezpośredni kontakt z każdym dzieckiem – poprzez codzienną obecność w szpitalu mamy możliwość poznania problemów z jakimi borykają się mali pacjenci. Staramy się stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę, aby kolejne powroty do szpitala nie wzbudzały w dzieciach lęku.
- Pomoc i wsparcie dla rodziców - pomoc w rozwiązywaniu narastających problemów, wsparcie psychiczne, udostępnianie rodzicom konta Fundacji z przeznaczeniem na zbiórki środków finansowych na rehabilitację i zakup protez dla dzieci.
- Wolontariat - wyselekcjonowany zespół ludzi z profesjonalnym przygotowaniem do pracy z dziećmi.
- "Aktywizacja i wyrównywanie szans" - zajęcia z jęz. angielskiego, informatyki, warsztaty wielokulturowe,  koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty iluzjonistyczne.
- Warsztaty kulinarne – cykliczne spotkania z mistrzami kuchni na oddziałach onkologicznych, będących pod opieką Fundacji.
- Organizowanie cyklicznych dwudniowych wycieczek dla pacjentów.
- Przyjęcia okolicznościowe, m.in. Boże Narodzenie, Dzień Dziecka.
- Spotkania ze znanymi i lubianymi artystami.
- Zakup wyposażenia socjalnego, leków, sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego.

Ogólnopolskie projekty realizowane na rzecz pacjentów ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce:
- Międzynarodowe Igrzyska Sportowe – „ONKO-OLIMPIADA” dla  dzieci z chorobą nowotworową.
- Ogólnopolski Zjazd Dzieci i Młodzieży z chorobą nowotworową pn. „BENEFIS MARZEŃ”.
- "WAKACJE Z MARZENIAMI" - letnie obozy dla dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową.
- Pokazy Mody pn. "DZIECI-DZIECIOM" z udziałem podopiecznych i Gwiazd.

Więcej informacji na stronie: www.spelnionemarzenia.waw.pl