‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Przygotowania do II edycji książki „Gotuj z sercem”

 

Niedożywienie dzieci jest jednym z największych problemów społecznych w Polsce. Zjawisko to skutkuje wycofaniem społecznym dzieci, obniżeniem poziomu wykształcenia i spadkiem sprawności intelektualnej i motorycznej. Polska Akcja Humanitarna od lat inicjuje projekty mające na celu pomoc dzieciom i angażuje w nie firmy, instytucje, organizacje i osoby dobrej woli. Celem książki „Gotuj z sercem” jest wsparcie programu „Pajacyk” w dożywieniu dzieci.

Robertowi Sowie i innym członkom Fundacji KSK nie jest obojętny los niedożywionych dzieci, dlatego deklarują swoje zaangażowanie w projekt. Ich autorskie przepisy oparte na prostych regionalnych produktach wydane w książce „Gotuj z sercem”, pomogą sfinansować posiłki dla wielu dzieci. Prezes Zarządu Fundacji - Jerzy Pasikowski deklaruje w imieniu jej członków: „Pomoc i wsparcie oraz zaangażowanie Fundacji Klubu Szefów Kuchni w tego typu inicjatywy nie pozostaną nigdy bez naszej odpowiedzi i zawsze będą leżały na sercu każdemu bez wyjątku członkowi Fundacji Klubu Szefów Kuchni”.

Robert Sowa (Wiceprezes Fundacji KSK, ambasador akcji "Pajacyk") apeluje o pomoc: „160 tys. dzieci w Polsce jest niedożywionych i nie objętych żadnym programem dożywiania, a przecież codziennie marnuje się mnóstwo jedzenia. Zachęcam wszystkich celebrytów, restauratorów i szefów kuchni do udziału w tym przedsięwzięciu i marzę, aby taka akcja była kontynuowana przez cały rok. Nauczmy się dostrzegać potrzeby innych ludzi - małych ludzi, którzy są przecież naszą przyszłością”.

W książce „Gotuj z sercem” oprócz przepisów członków Fundacji Klubu Szefów Kuchni, znaleźć będzie można wypowiedzi Janiny Ochojskiej, Marty Gessler, Jerzego Pasikowskiego, Karola Okrasy i Roberta Sowy na temat problemu niedożywienia oraz jakości żywienia i zbilansowanej diety.

Niedożywienie dzieci to nie tylko problem ich rodzin i placówek wychowawczych, ale całego społeczeństwa. Może on zostać rozwiązany jedynie przez nasze zaangażowanie. Druga edycja książki „Gotuj z sercem” jest szansą na ciepły posiłek dla dzieci oraz okazją do dostrzeżenia losu ubogich i udzielenia im pomocy.

Więcej informacji na temat wydawnictwa znaleźć można na stronie: www.gotujzsercem.pl