‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Promocja książki „Birkowie od kuchni”

 

 

W książce można  znaleźć wszystko to, co w autorskiej książce kulinarnej pojawić się powinno. Wyjątkowe przepisy na znakomite potrawy (możliwe do przygotowania przez zwykłego śmiertelnika!), porady, kulinarne opowieści, anegdotki oraz smakowite zdjęcia…

Autorzy książki to mistrzowie kulinarni z dużym doświadczeniem. Telewidzom znani są przede wszystkim z programu „Kawa czy herbata?”, w którym od wielu lat prezentują swoje autorskie potrawy. Stefan i Konrad to niewątpliwie najbardziej popularni, ale nie jedyni przedstawiciele rodziny Birków, którzy poświęcili swoje życie kulinariom.
Gospodarze wieczoru zaprezentowali wszystkim Gościom osoby i firmy, które miały swój wkład w powstanie książki oraz pozostałych członków rodziny. Mieliśmy okazję poznać żony obu panów – Marię i Paulinę oraz braci Konrada – Łukasza i Mateusza, ich towarzyszki życia i najmłodszych przedstawicieli klanu Birków.

Szczególne wyrazy wdzięczności skierowane były do sponsorów książki oraz fotografa, grafika i osób odpowiedzialnych za wydanie książki z ramienia G+J.

W części oficjalnej autorzy opowiedzieli również, jak powstawała książka i podziękowali kilku mistrzom kulinarnym za wspólne doświadczenia zawodowe. Stefan wyraził swoją wdzięczność dla Andrzeja Bryka i Mariusza Nowickiego, natomiast Konrad podziękował przede wszystkim Robertowi Sowie – swojemu pierwszemu nauczycielowi, któremu wiele zawdzięcza i z którym od lat współpracuje. 

Na zakończenie części oficjalnej obaj panowie podziękowali przedstawicielom programu „Kawa czy herbata?”, których sylwetki i przepisy również zostały zaprezentowane w książce „Birkowie od kuchni”. 
 
Na imprezie można było spotkać wielu mistrzów kulinarnych, m.in. Roberta Sowę, Karola Okrasę, Josepha Seeletso, Grzegorza Łapanowskicgo, Jerzego Pasikowskiego, Bożenę Sikoń, Krzysztofa Wojtala, Mariusza Nowickiego, Andrzeja Bryka i Jarosława Uścińskiego, jak również osoby związane z gastronomią i przedstawicieli mediów.

Przypomnijmy, że książka „Birkowie od kuchni” jest do nabycia w salonach Empik oraz księgarniach internetowych. Przez pierwsze 10 dni sprzedała się w ilości 2000 egzemplarzy, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Obu panom Birkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!