‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Promocja albumu „Norwegia. Norway”

 

Album „Norwegia” jest pełną pasji opowieścią o kraju, nieodległym, a jednak wciąż mało znanym. O malowniczych fiordach, tajemniczych wyspach, białych nocach, czerwonych wiejskich domkach w tchnących spokojem okolicach, średniowiecznych kościółkach, urzekających zabytkowych miasteczkach. To także opowieść o ludziach – przyjaznych, gościnnych, szanujących tradycje, o ich odwiecznych związkach z morzem, walce z surową naturą, codzienności i świętach. Znakomite, opatrzone interesującymi opisami fotografie przekonują, że marzenia o wyprawach w niezwykłe miejsca są po to, by je realizować. Norwegia jest takim miejscem.

 

Po spotkaniu autorskim promującym album „Norwegia” i wielu ciekawych opowieściach autorek o niezwykłych miejscach Norwegii, w siedzibie Banku DnB Nord, przy ul. Marszałkowskiej 87 odbył się uroczysty koktajl, w którym uczestniczył m.in. Ambasador Królestwa Norwegii – Pan Enok Nygaard.

Zainspirowane malowniczą Norwegią menu skomponował Robert Sowa, a catering przygotowany został przez jego Studio Kulinarne. W menu znalazło się wiele przysmaków z ryb i owoców morza, m.in. łosoś gravlax z sosem musztardowo-miodowym,   tatar z matjasa z marynowanymi borowikami i korniszonami, tortilla z wędzonym pstrągiem i warzywami, pieczony halibut z sosem z sera pleśniowego, ze szpinakiem i suszonymi pomidorami oraz polędwica z dorsza norweskiego podana z sosem z owoców morza. Dużym zainteresowaniem cieszył się również wędzony na gorąco łosoś norweski z puszystym chrzanem i czerwonym kawiorem oraz przygotowywana i serwowana przez Roberta Sowę jagnięcina z sosem z grzybów leśnych i żurawiny aromatyzowana akvavitem.

Warto również wspomnieć, że Elżbieta Dzikowska oraz Izabela Staniszewski są autorkami projektu "Norweskie Inspiracje". Jest to projekt edukacyjny Polskiej Fundacji Sportu i Kultury (www.sportikultura.org), mający na celu pokazanie dobrych i sprawdzonych realizacji współczesnej Norwegii, których źródłem była inspiracja naturą oraz bardzo szanowana tradycja. Autorki projektu za pomocą zdjęć pragną opowiedzieć o poszanowaniu historii, aktywnym zaangażowaniu społeczeństwa, życzliwości i tolerancji dla odmienności, ale także o zastosowaniu współczesnej wiedzy i techniki dla dobra i bezpiecznej przyszłości wszystkich mieszkańców kraju.

Projekt realizowany jest od początku 2011 roku i odbywa się w wielu miejscach Polski. Szczegóły na stronach: www.sportikultura.org oraz www.norweskieinspiracje.com. Projekt „Norweskie Inspiracje” realizowany jest przez Polską Fundację Sportu i Kultury, we współpracy z bankiem DnB NORD, Ambasadą Norwegii i Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą.