‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Profesjonalia Piwowarów i Barmanów 2011 z Robertem Sową

 

Po dwóch edycjach imprezy, które odbyły się w latach 2009 i 2010 w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, tegoroczne święto miłośników złotego napoju po raz pierwszy zorganizowano w Lublinie, na Błoniach pod Zamkiem. Impreza trwała dwa dni (16-17 września) i przyciągnęła tysiące miłośników piwa,   którzy mieli okazję dowiedzieć się, jak powstaje ich ulubiony trunek oraz zdobyć mnóstwo ciekawych informacji na jego temat.

Podczas dwóch dni trwania Profesjonaliów Piwowarów i Barmanów, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – m.in. warsztaty z degustacji i sensoryki piwa, interaktywny browar, profesjonalny pokaz serwowania piwa, pokazy formowania szkła i grawerowania szklanek.

Zadbano również o oprawę artystyczną, muzyczną i kulinarną…

W piątek, 16 września, na scenie Profesjonaliów wystąpiła Filharmonia Dowcipu, czyli Waldemar Malicki z Orkiestrą oraz zespół „Bracia”.
Sobota z kolei była dniem obfitującym w dobrą kuchnię. Mistrz kulinarny Robert Sowa przygotował dla gości imprezy degustację pięciu dań, których smak, ze względu na charakter imprezy, wzbogacony był piwem Warka. Tym samym mistrz kulinarny udowodnił, że złoty trunek jest idealny nie tylko do popijania dań, ale również do ich przyrządzania.

W menu znalazły się tego dnia: łosoś norweski w marynacie piwnej podany z sosem z sera pleśniowego ze szpinakiem i suszonymi pomidorami; kofta z mięsa wieprzowego aromatyzowana piwem podana z sosem tzatziki; wieprzowina duszona w piwie z pieczarkami i pieczywem razowym, podudzia z kurczaka aromatyzowane piwem z soczewicą i pomidorami pelati oraz żeberka barbecue aromatyzowane piwem Warka.

Po części kulinarnej odbył się profesjonalny pokaz barmański duetu Tomasz Małek & Marcin Posłuszny, a po nim scenki z życia barmana zaprezentował kabaret Nowaki. Po zakończeniu barmańskiego show, gości rozbawił do łez kabaret „Paranienormalni”, a na zakończenie imprezy wystąpili artyści „Teatru Buffo”, prezentując swoje największe hity. Główną atrakcją był występ pięknej i niezwykle utalentowanej Nataszy Urbańskiej.