‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Poznaliśmy laureatów plebiscytu PODLASKA MARKA ROKU 2011

 

Ekskluzywne grono najlepszych podlaskich produktów powiększyło się o kolejne marki, które poprzez swoją doskonałą jakość i unikalny charakter budują pozytywny wizerunek województwa w kraju i na świecie. Tegoroczna, ósma edycja konkursu odbywała się według nowych, znacznie zmodyfikowanych zasad. Do najważniejszych zmian należały: zniesienie podziału na kategorie, poszerzenie Kapituły o laureatów minionych edycji oraz wprowadzenie logotypu konkursu opartego na logo regionu. Wszystkie zmiany mają na celu stworzenie ekskluzywnej i dobrze rozpoznawalnej marki promocyjnej, kojarzonej z województwem podlaskim.

Do udziału w edycji 2011 konkursu zakwalifikowane zostały 64 produkty, spośród których Grupa Ekspercka, stanowiąca trzon Kapituły Konkursu, wyłoniła 23 zgłoszenia nominowane do nagród głównych. To z nich wybrano pięciu laureatów, którzy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15000 złotych oraz szklaną statuetkę wykonaną według projektu Profesora Leona Tarasewicza. Swojego faworyta wskazali również Internauci w Plebiscycie o Nagrodę Podlaskich Konsumentów, w którym oddano łącznie 3785 głosów.

Laureaci konkursu Podlaska Marka Roku 2011
Ogród Branickich w Białymstoku - Urząd Miejski w Białymstoku
Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej - Stowarzyszenie "Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej"
Przewodniki: Białowieski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy, Wigierski Park Narodowy - Fundacja Sąsiedzi
Agroturystyka Tatarska Jurta - Dżenneta Bogdanowicz
Laureat Plebiscytu o Nagrodę Podlaskich Konsumentów
Łazik marsjański Magma 2 - Politechnika Białostocka Wydział Mechaniczny

Podczas Gali Podlaskiej Marki Roku ogłoszono również nazwisko kolejnego Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla naszego regionu, swoją pracą, twórczością i dokonaniami przyczyniającym się do promowania województwa podlaskiego w Polsce i na całym świecie.

W roku 2012 obowiązki Honorowego Ambasadora pełnić będzie Ignacy Karpowicz, wybitny pisarz i prozaik, tłumacz z języków angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego, laureat Paszportu Polityki 2010 za powieść „Balladyny i romanse”, nominowanej również do Nagrody Literackiej Nike 2011. Gratulacje Honorowemu Ambasadorowi Województwa przekazali Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański oraz Wojewoda Podlaski Maciej Żywno.

O oprawę artystyczną sobotniej uroczystości zadbali Poparzeni Kawą Trzy oraz Big Band Opery i Filharmonii Podlaskiej. Galę prowadzili Magdalena Gołaszewska i Rafał Bryndal.

Patronami medialnymi konkursu są: TVP Oddział w Białymstoku, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Białystok oraz Wrota Podlasia. Współpraca: konkurs Teraz Polska. Współorganizator Gali: Opera i Filharmonia Podlaska. Sponsor: Auto Idea Mercedes-Benz Białystok.

Źródło: http://www.podlaskamarka.pl; Zdjęcia: http://www.wrotapodlasia.pl