‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Polski finał Finlandia Vodka Cup 2011

 

 

Najlepszy w konkursowych zmaganiach okazał się Krzysztof Rathnau z Sopotu, który poza tytułem najlepszego polskiego barmana, otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, a ponadto będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale konkursu, który odbędzie się w Finlandii, na przełomie stycznia i lutego 2012 roku.

Uczestnicy finału zostali wyłonieni na podstawie zgłoszeń wysyłanych na portal www.pureice.pl, gdzie umieszczali recepturę long drinka wraz ze zdjęciem. W finałowej rywalizacji wzięli udział barmani, którzy otrzymali największą liczbę głosów międzynarodowego jury. Finaliści prezentowali oryginalne propozycje drinków, stworzonych na bazie Finlandia® Vodka, w kategoriach Long Drink oraz Quick Mix.

Podczas warszawskiego finału barmanów oceniały dwie komisje: degustacyjna i techniczna. W skład pierwszej weszli przedstawiciele mediów, reprezentanci środowiska barmańskiego i gastronomicznego, a także globalny ambasador marki Finlandia® Vodka – Markku Raittinen. Jurorzy dokonywali oceny, biorąc pod uwagę wygląd drinków, ich smak, zapach oraz wrażenie ogólne. Komisja techniczna, złożona z sędziów ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów, zwracała szczególną uwagę na sprawne operowanie szkłem, prezentację składników, ogólną postawę podczas pracy i  dekorację koktajli.

Wśród rywalizujących w konkursie barmanów najlepszy okazał się Krzysztof Rathnau z Sopotu, reprezentant Cocktail baru i lokalu Zła Kobieta. Jego autorskie koktajle: Rose Marie w kategorii long drink oraz Zła Kobieta w kategorii Quick Mix, zdobyły decyzją jurorów najwięcej punktów. Drugi na podium był Mariusz Nikścin z Warszawy, a trzecie miejsce przypadło Adamowi Grądzielowi z Warszawy.

Tegoroczną Galę finałową poprowadził Olivier Janiak i Patryk Le Nart, właściciel Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów. Dla zaproszonych gości przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. koncert Natalii Kukulskiej, występ dziewczyn z Show Baru i super zabawę przy muzyce serwowanej przez DJ-ów.
Regulamin oraz więcej informacji na temat konkursu na stronie: www.pureice.pl