‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Pokazy Roberta Sowy w "Kuchni Marzeń"

 

Co ciekawe, mistrz kulinarny wraz ze swoim teamem przygotowywał dania na jednym ze stoisk targowych - w kuchni zaprojektowanej przez jednego z wystawców - szczecińską firmę Pavlus (www.pavlus.pl). Dlaczego akurat tutaj? Już wyjaśniamy… Firma ta zwyciężyła w konkursie „Kuchnia Marzeń”, a gotowanie mistrza w kuchni laureata było nagrodą dla jej projektantów. Pokazy kulinarne Roberta Sowy, które odbyły się drugiego dnia targów cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzięki zorganizowanej degustacji osoby obserwujące przygotowania dań, miały również możliwość ich skosztowania.

Więcej o konkursie „KUCHNIA MARZEŃ”
W szranki, o tytuł laureata konkursu „Kuchnia Marzeń”, stanęły cztery salony i producenci aranżacji kuchennych, którzy skorzystali z wyjątkowej okazji, aby zaprezentować efektowne i funkcjonalne aranżacje wnętrz kuchennych i jadalnych. Ekspozycje oceniła komisja składająca się z profesjonalistów branżowych: dr inż. architekt Mariusz Tuszyński - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, pan Andrzej Jerzy Pestka – ze szczecińskiej Akademii Sztuki oraz pani Iwona Drążkiewicz z Magazynu Prestiż.

Zaszczytny tytuł „Kuchni Marzeń” został nadany aranżacji wykonanej przez firmę Pavlus za ideę wykorzystania materiałów naturalnych i oryginalność wykonania. Warto wspomnieć, że inspiracją do stworzenia projektu kuchni była Formuła 1, a jej wystrój nawiązywał do pit-stopu.

Jury przyznało również dwa wyróżnienia:
- dla kuchni firmy Ital-Pol i Verlani za ogólne wrażenie estetyczne i funkcjonalne oraz spójność koncepcji, jakość materiałów i jakość wykonania
- dla kuchni firmy AMARA za ergonomię i za rozwiązania funkcjonalne
Partnerami konkursu „Kuchnia Marzeń” był: Bank Pekao SA i Magazyn Szczeciński PRESTIŻ.

 

I jeszcze kilka zdań o tym, co ciekawego działo się na 20. Targach Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz WSZYSTKO DLA DOMU...

Trzydniowa impreza, trwająca od 30 września do 2 października, odbyła się na głównej hali centrum wystawienniczego przy ulicy Struga w Szczecinie. W piątek 30 września o godz. 11:00 uroczystego otwarcia targów dokonali wspólnie Dyrektor Generalny MTS Małgorzata Lis i Andrzej Durka Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta, Urzędu Miasta Szczecin. Już od godziny 10:00 rano można było zwiedzać stoiska przedstawicieli firm oraz ekspertów z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Wyjątkowo różnorodnie prezentowała się oferta z zakresu nowoczesnych rozwiązań grzewczych, aranżacji kuchni, automatyki budynkowej, szerokiej palety paneli podłogowych, rolet i żaluzji, oraz instalacji energii odnawialnej. Nie zabrakło również drzwi, okien, mebli wypoczynkowych, nowoczesnego oświetlenia LED, materiałów i specjalistycznego sprzętu do wykańczania wnętrz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowości: drzwi zlicowane ze ścianą, szklane grzejniki, nowoczesna stylistyka wnętrz kuchennych, drzwi z naturalnych produktów, które nie wymagały określenia kierunku otwierania, czy kominki obracane o 360°.

Targi odwiedzili goście związani zawodowo z branżą, jak i klienci indywidualni będący w trakcie remontu, szukający inspiracji i pomysłów na aranżacje swoich domów i mieszkań. Z myślą o rodzicach z małymi dziećmi, na terenie targów powstało przedszkole targowe. Dzieci mogły spędzić bezpiecznie i twórczo czas, uczestnicząc w zabawach przygotowanym przez Punkt Przedszkolny Bystrzaki.

STREFA DESIGNERóW
Jedną z atrakcji targów WSZYSTKO DLA DOMU była Strefa Designerów. Swoje projekty i pomysły zaprezentowało łącznie czternastu młodych projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu z województwa zachodniopomorskiego. W ramach Strefy Designerów odbyło się również bezpłatne szkolenie: „Ochrona wzornictwa przemysłowego w prawie unijnym i polskim”, przygotowane dla przedsiębiorców i projektantów wzorów przemysłowych. Spotkanie poprowadzili eksperci z warszawskiej kancelarii rzeczników patentowych PATPOL.

KONKURS „WYRóŻNIONY WYRóB”
Konkurs ten towarzyszy targom WSZYSTKO DLA DOMU od samego początku, czyli od 20 lat. Komisja konkursowa w składzie: dr inż. architekt Mariusz Tuszyński – (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), Andrzej Jerzy Pestka (Akademia Sztuki) oraz Iwona Drążkiewicz (Magazyn Prestiż), stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. Obrady trwały do ostatniej chwili, a wyniki zostały ogłoszone po zakończeniu pierwszego dnia targów.
Laureaci konkursu „WYRóŻNIONY WYRóB”
- MEDAL dla wyrobu HOTGLASS – Szklane Grzejniki zgłoszonego przez firmę AMD Dariusz Gradzik
- MEDAL dla wyrobu Kocioł RETO DUO OD 15-50 kW zgłoszonego przez firmę Aldom Technika Grzewcza i Ciepłownictwo
- WYRóŻNIENIE dla wyrobu Drzwi Zeromur zgłoszonego przez firmę Zeromur za możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika w zakresie aranżacji pomieszczeń
- WYRóŻNIENIE dla wyrobu Smartsauna zgłoszonego przez firmę Klafs Sp. z o.o. za łatwość montażu i mobilność usytuowania

NOWOŚCI BRANŻOWE
Wystawcy targów Wszystko dla Domu prezentowali najnowsze na rynku produkty i technologie. Wśród oferowanych nowości znalazły się:
- Globe White, Black Granite Liner - Kominek obracany o 360°- Biopasja S.C. Radosław Pietrasik & Adam Sorensen,
- Nice - Biokominek na bioetanol - Biopasja S.C. Radosław Pietrasik & Adam Sorensen,
- Smartsauna - Inteligentna sauna- Klafs Sp. z o.o. ,
- Farrow & Ball - Ekskluzywne farby i tapety - Binnen
- System Fibaro - Inteligencja budynków - FIBARO Centrum Inteligentnych Domów,
- Hotglass - Szklane grzejniki - Hotglass,
- Zeromur - Drzwi zlicowane ze ścianą - Salon sprzedaży Zeromur,
- Logamax plus GB072 - Gazowy kondensacyjny kocioł grzewczy - Hit System Krysztofiak,
- Logatherm WPL 10A - Hit System Krysztofiak,
- Stiebel Eltron - Pompy ciepła WPF 5|7|10|13|16 Basic - Hit System Krysztofiak,
- Setto i Dotiie - Nowoczesna kolekcja drzwi - ART - Studio Profesjonalnych Podłóg,
- Krono Dąb Dworkowy Retro 8731 - Panele podłogowe - DDD Dobre Dla Domu,
- Krono Bellisimo Tulipanowiec Bel 8257 - Panele podłogowe - DDD Dobre Dla Domu,
- Brilliance Merbau Classic QST017 - Panele podłogowe - DDD Dobre Dla Domu,
- Druk wielkoformatowy z białym nadrukiem - Océ Arizona, Ploter płaski UV z możliwością białego nadruku - Optima – usługi reklamowe Tomasz Nowacki,
- Swedoor - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne - ELIT LINE
- Stilo laminat – Nowoczesna kuchnia - Meblobuk
- VinyLOC® vinyl clic floor – elastyczne podłogi - P.H.U. DOMAX Robert Maksymowicz
- Biokominek Klasyczny Kristine 9500 – Biokominek na bioetanol - Arte ABC Kominki Szczecin
- Projektowanie mieszkań wspólnie z projektantem na modelu 3D w formie wizualizacji - Pracownia Projektowa. Eliza Linkiewicz

Na kolejne targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz zapraszamy 5-7 października 2012.

Źródło: www.mts.pl