‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Otwarcie „Mety” w Toruniu

 

Właściciele jak zwykle zadbali o najdrobniejsze szczegóły i wiernie oddali klimat tamtych lat. Elementami wystroju dwupoziomowej toruńskiej „Mety” są wszystkie najważniejsze gadżety polskich lat 70-tych: płyty gramofonowe najsłynniejszych wokalistów i zespołów, stare banknoty, gramofony oraz odtwarzacze kasetowe i taśmowe. Są również plakaty i tabliczki utrzymane w klimacie PRL-u, czołowe tytuły prasowe, kultowe kozaki Relax, a nawet zawieszony nad barem motor. 


 

Lokal nawiązuje w pełni do tradycji mety z dawnych lat. Otwarty jest od 11.00 do 6.00 rano następnego dnia, czyli praktycznie o każdej porze można tutaj zajrzeć na kieliszek czegoś mocniejszego, piwo i różową oranżadę. W menu znajdziemy również spory wybór zimnych i ciepłych przekąsek, m.in. tatar wołowy z dodatkami, nóżki w galarecie, śledzik z cebulą, flaki i bigos. Każde danie kosztuje  9 zł, natomiast za piwo i pozostałe alkohole zapłacimy tylko 5 zł.

Do „Mety” może przyjść każdy, niezależnie od wieku. W przedstawicielach starszego pokolenia miejsce to obudzi z pewnością wspomnienia z dawnych lat, a młodsi będą mogli się przekonać, w jakich lokalach bywali w wolnych chwilach ich rodzice.

„Meta” to idealne miejsce na krótki posiłek w ciągu dnia, na „rozgrzewkę” przed nocną imprezą, jak i „przystanek” na kieliszek i zakąskę po imprezie. Godziny otwarcia „Mety” sprawiają, że jest to jedyny lokal w okolicy, do którego można wstąpić na małe co nieco w nocy i nad ranem.

Serdecznie zapraszamy!