‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

O dziwnych restauracjach w TVP 2

 

Maja Frykowska pochwaliła się prezentem, jaki otrzymała na swoje 33 urodziny – a było to body sushi, czyli danie podane na nagim ciele mężczyzny, które jak łatwo się domyślić jadła bez użycia pałeczek. Taki sposób serwowania sushi jest bardzo popularny wśród japońskich biznesmenów, którzy chętnie jedzą z ciał ponętnych kobiet. W przypadku Majki Frykowskiej zwyczaj ten został więc nieco zmodyfikowany.

Michał Olszański wspomniał o pizzerii stylizowanej na gułag, a Robert wymienił kilka przykładów ciekawych, oryginalnych i niecodziennych restauracji. Oto one…

Restauracje uliczne w Korei i Tajlandii, gdzie podawane są np. psy oraz grillowane robaki i larwy (fot. themuddleman.com, panoramio.com).

 

Restauracje prowadzone przez niewidomych, gdzie ludzie widzący jedzą w ciemności. Mają na celu pokazanie, jak trudne są dla niewidomych codzienne czynności, jak np. jedzenie, poruszanie się. A z drugiej strony – po „wyłączeniu” wzroku mocniej uaktywniają się pozostałe zmysły (fot. top-10-list.org).

Podwodne restauracje, umieszczone kilka metrów pod wodą (fot. ireference.ca, freshome.com).

Restauracja w szklarni w Amsterdamie, w której podawane są posiłki składające się z naturalnych składników rosnących w ogrodzie wokół szklarni, z dodatkiem ziół i płatków kwiatów (fot. panoramio.com).

Ekologiczna restauracja na lodowcu Zermatt położona na wysokości prawie 4000 m n.p.m. (fot. zermatt.ch)

Restauracja w Tajpej stylizowana na toaletę. Rolę krzeseł pełnią ubikacje, stoły zrobione są z wanien, a naczynia, w których serwowane są dania przypominają łazienkowe akcesoria (fot. commons.wikimedia.org, en.petitchef.com).