‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

„Lato z Radiem” w Mielnie

 

 

O godzinie 9.00 na mieleńskiej promenadzie rozpoczęto nadawanie audycji z plenerowego studia Radiowej Jedynki, podczas której Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Zygmint Chajzer i Robert Sowa opowiedzieli słuchaczom o wieczornej imprezie i IV Mistrzostwach Świata w Gotowaniu na byle czym.

Punktualnie o godzinie 16.00 mieszkańcy i turyści przebywający w Mielnie usłyszeli sygnał polki „Lata z Radiem”, po którym na scenie pojawił się duet prowadzących - Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Prezenterzy powitali wszystkich przybyłych gości, zaprezentowali miasteczko LzR i plan imprezy. Po chwili dołączył do nich również Zygmunt Chajzer, ale… o tym opowiemy w oddzielnej relacji.

Po powitaniu na scenie pojawiły się niezawodne w rozbawianiu dzieci Fruktaki z Centrum Uśmiechu, które śpiewały, opowiadały i zapraszały najmłodszych do konkursów. Tuż przed końcem ich występu Robert Sowa i Krzysztof Baranowski wraz z prowadzącymi wskoczyli na scenę z pysznym tortem. Okazało się, że uwielbiana przez dzieci Jagódka obchodziła tego dnia urodziny. 

W tym samym czasie w miasteczku LzR ekipa kulinarnego TIRa wydawała tysiące porcji przepysznych dań przygotowanych na bazie kurczaka. Do mobilnej restauracji ustawiła się, jak co tydzień, pokaźna kolejka, która nie malała pomimo szybkiego i sprawnego wydawania kolejnych porcji. 

W trakcie imprezy działało plenerowe studio Sławy Bieńczyckiej i kultowy sklepik „Lata z Radiem”, w którym można było kupić płyty z przebojami „Lata z Radiem”. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi propagowało program „Poznaj dobrą żywność”, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury namawiała do „włączania myślenia” podczas jazdy samochodem i uczyła prawidłowego montażu samochodowych fotelików.

 

Ministerstwo Zdrowia zachęcało kobiety 50+ do przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych, a także do odwiedzenia krwiobusu i oddawania krwi, której często brakuje w polskich szpitalach, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Na scenie odbywało się mnóstwo konkursów przygotowanych przez partnerów „Lata z Radiem”- ustawiano mega piramidy z puszek z przyprawami Prymat, zmagano się z prawidłowym mocowaniem fotelików. Był również konkurs wiedzy na temat „Lata z Radiem” i balonowe szaleństwo, czyli wypełnione helem czerwone balony, które poszybowały do nieba symbolizując akcję „Pora na pomidora”, promującą polskie warzywa (www.bezpiecznewarzywa.pl).

Około godziny 18.30 rozpoczęła się część muzyczna imprezy, a na scenie pojawił się zespół Chemia. To było mocne uderzenie jako wstęp do dalszych atrakcji wieczoru. Zainteresowanych informujemy, że Chemia będzie z nami jeszcze raz, za tydzień, w Świeradowie Zdroju. A potem przed nimi tournée w Niemczech, Kanadzie i RPA. Serio!

Kolejną gwiazdą był Zakopower, którego znakiem firmowym są oryginalne instrumenty, żywioł, energia i znakomita muzyka łącząca elementy Podhala z nowoczesnymi brzmieniami i rockową estetyką. Jest czego posłuchać... I warto jeszcze wspomnieć, że publiczność ślepo zapatrzona jest w wokalistę - Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Jak tylko zaśpiewał, że pójdzie boso, natychmiast dołączyły się do niego tysiące fanów. Mamy na to dowód :)

Po energetycznym występie Zakopower’a, na scenie pojawili się Roman Czejarek i Bogdan Sawicki, aby poprowadzić konkurs na wielkiego Jeża-Maskotkę. Musimy przyznać, że konkurs w Mielnie miał bardzo zaskakujący przebieg… W pewnym momencie wszyscy odpadli i trzeba było zaczynać od początku :)

Gwiazdą wieczoru był „typ niepokorny” polskiej sceny muzycznej, czyli Stachursky. Publiczność szalała, śpiewała, tańczyła… Było super!

Na stadion w Mielnie przyszły dziesiątki tysięcy ludzi, co nie dziwi zważywszy na piękną pogodę i mnóstwo atrakcji. Impreza zakończyła się kilka minut przed północą pięknym pokazem sztucznych ogni i oczywiście pożegnalną „Polką-Dziadek”. To było istne szaleństwo sobotniej nocy! 

Zdjęcia: archiwum Roberta Sowy i www.latozradiem.pl

 

 

MIELNO to jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości nadmorskich w Polsce. Gmina jest przyjazna osobom niepełnosprawnym – wzdłuż plaży znajduje się szeroka promenada, z której bezpieczne zjazdy umożliwiają dostęp do morza osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, co nie jest często spotykane na polskim wybrzeżu. Świetne położenie geograficzne daje wiele możliwości uprawiania różnych form wypoczynku: kyte-surfingu, żeglarstwa czy wędkowania, Można też skorzystać z tras rowerowych lub wyruszyć w rejs po jednym z największych jezior w Polsce – Jamnie.

Rybacy zapraszają na połów ryb prawdziwym rybackim kutrem. W przypadku gorszej pogody atrakcją mogą być kąpiele na krytych basenach, gra w tenisa czy romantyczny wieczór w jednej z licznych kafejek i smażalni ryb.

Źródło informacji i zdjęcie Mielna: www.latozradiem.pl