‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Lato z Radiem w Jaśle

 

Przed południem, Roman Czejarek, Sława Bieńczycka i Robert Sowa zawitali na jasielskim rynku, aby przygotować audycję dotyczącą imprezy. Potem, wszyscy udali się na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który gościł ekipę Lata z Radiem. Niestety pogoda nie rozpieszczała, było zimno, pochmurno, mokro i wietrznie – krótko mówiąc pogoda pod psem.  Ale ekipa Lata z Radiem nie poddawała się. Wszyscy pracowali bez wytchnienia ubrani w grube bluzy i  nieprzemakalne płaszcze, nie przejmując się niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

 

No i trud został wynagrodzony – przed rozpoczęciem imprezy przestało padać i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Nadeszła 16.00, zabrzmiała Polka-Dziadek, chwilę potem na scenie pojawili się prowadzący imprezę Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Po powitaniu sceną zawładnęło Centrum Uśmiechu ze swoim owocowym programem dla dzieci. Równolegle w miasteczku Lata z Radiem na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Jedną z nich były tysiące pysznych „kurczakowych” dań przygotowanych przez szefa letniego gotowania Roberta Sowę i jego doświadczoną ekipę.

Podczas imprezy działało także  terenowe studio Polskiego Radia, które prowadziła Sława Bieńczycka.  Ministerstwo Zdrowia umożliwiło korzystanie z nieodpłatnych badań mammograficznych, a Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z Ministerstwem Infrastruktury propagowała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ciekawie zaprezentowało się również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które promowało program „Poznaj Dobrą Żywność". Dla miłośników kulinariów i pysznej kawy przygotowano stoiska firm: Prymat, Smak, Kucharek, Lazur, Poltino i Café PRIMA.

A na scenie po programie dla najmłodszych i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów pojawiły się muzyczne gwiazdy. Tego wieczoru zagrali: Natalia Lesz, Pectus i Patrycja Markowska.

 

Liczne atrakcje, pyszne dania Roberta Sowy i muzyczne gwiazdy – to gwarancja pysznej zabawy. I tak było w Jaśle, gdzie mimo nienajlepszej pogody w miasteczku Lata z Radiem bawiły się tłumy i było super!