‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

„Lato z Radiem” w Gnieźnie

 

 

Przed południem, o godzinie  11.00, Sława Bieńczycka i Roman Czejarek nadawali na żywo z gnieźnieńskiego rynku, zachęcając do odwiedzenia kolejnej imprezy plenerowej „Lata z Radiem”.  W audycji wziął udział również Robert Sowa, który opowiedział słuchaczom o daniach, które serwowane będą od godziny 16.00 na jego kulinarnym TIR-ze.

Po nagraniu wszyscy znaleźli czas na wspólne zdjęcie z mieszkańcami. A potem… było spotkanie z motocyklistami z Gniezna i Piotrkowa Trybunalskiego, po którym dziennikarze i Robert Sowa kultowymi motorami Harley Davidson dotarli z gnieźnieńskiego rynku na plac koncertowy. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek otrzymali oczywiście od ekipy kulinarnego mistrza smaczny i zdrowy obiad, a teren przed TIR-em zamieniał się na chwilę w parking dla motocykli.

Podczas imprezy był program dla dzieci, pełen piosenek, żywej muzyki i ciekawych anegdotek. Po nim dawka konkursów z nagrodami ufundowanymi przez radio i sponsorów imprezy. Było również miasteczko „Lata z Radiem”, w którym przygotowano mnóstwo atrakcji. Robert Sowa wraz z ekipą na swoim kulinarnym TIR-ze wyserwował pięć tysięcy dań przygotowanych na bazie kurczaka na sposób meksykańki, włoski, polski i orientalny. Można było również skosztować regionalnych przysmaków na stoiskach przygotowanych przez Ministerstwo Rolnictwa w ramach programu „Poznaj dobrą żywność”. Oblegany był także sklepik „Lata z Radiem” i plenerowe studio Programu Pierwszego Polskiego Radia, prowadzone przez Sławę Bieńczycką.

 

Eksperci ruchu drogowego namawiali, aby „włączyć myślenie" i każdorazowo podczas podróży samochodem zapinać pasy bezpieczeństwa. Poza tym pokazywano rodzicom, jak prawidłowo montować foteliki dla dzieci i tłumaczono, dlaczego duże zwierzęta należy przewozić w bagażniku. Pracownicy Ministerstwa Zdrowia namawiali panie do wykonywania badań mammograficznych, które podczas imprezy można było przeprowadzić w specjalnym mammobusie.

Około godziny 18.00 rozpoczęła się część koncertowa. Jako pierwszy wystąpił zespół The Beatlmen, który zapewnił publiczności świetną zabawę i mimo ulewnego deszczu zgromadził przed sceną tłumy fanów.

Po koncercie na scenie pojawił się Prezydent Gniezna – Pan Jacek Kowalski, który wręczył Wicedyrektorowi Radiowej Jedynki Mariuszowi Dąbrowskiemu pamiątkowy medal koronacyjny.

W dalszej części koncertu muzycznymi gwiazdami był Sebastian Karpiel-Bułecka i grupa Zakopower oraz zespół Blue Café. Muzyka rozbrzmiewała w Gnieźnie prawie do północy. Była świetna zabawa!

Na zakończenie imprezy przed rozbrzmieniem Polki Dziadek zamykającej event, gnieźnieńskie niebo rozświetliły przepiękne fajerwerki.

Zdjęcia: archiwum Roberta Sowy i www.latozradiem.pl