‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

„Lato z Radiem” na Warmii i Mazurach

 

Impreza Programu Pierwszego Polskiego Radia po raz kolejny zaproponowała mieszkańcom i gościom obu miejscowości szereg atrakcji, wśród których znalazły się między innymi koncerty Patrycji Markowskiej, zespołu De Mono, Stachursky-ego i kabaretu OT.TO. Imprezy poprowadzili: Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer.

Oprócz koncertów znanych polskich gwiazd muzycznych „Lato z Radiem” przygotowało wiele dodatkowych atrakcji. W sobotę na plaży miejskiej w Ełku, a w niedzielę na stadionie w Kętrzynie nie zabrakło akcentów kulinarnych, czyli poczęstunku dla publiczności, przygotowanego przez szefa wakacyjnego gotowania - Roberta Sowę i jego ekipę, w skład której wchodzą również: Grzegorz Łapanowski, Konrad Birek, Krzysztof Baranowski i Krzysztof Karczewski.

Dzięki licznym sponsorom (Norge, Prymat, Smak, Lazur, Konspol i Hortex), ekipa kulinarnego TIR-a serwuje łososia norweskiego, warzywa oraz piersi i grillowane skrzydełka z kurczaka z aromatycznymi sosami przygotowanymi na bazie serów pleśniowych. Wszystkie dania doprawiane są oczywiście przyprawami firmy Prymat, która patronuje tegorocznej trasie „Lata z Radiem”.

W sobotnie popołudnie do stałego kulinarnego teamu dołączył również pasjonat kuchni z Podlasia – pan Andrzej Bartmański, który z pełnym zaangażowaniem włączył się do pracy, pomagając w przygotowaniu kilku tysięcy porcji dań serwowanych publiczności.  

Nie zabrakło też specjalnego programu dla dzieci, który poprowadził Pan Japa i licznych atrakcji dla najmłodszych przygotowanych na stoiskach sponsorskich. Dzieci mogły uczestniczyć w zabawach zaproponowanych przez firmy: Norge, Lazur i Cyfra +. 

 

Wszyscy odwiedzający mieli również okazję przekonać się, jak zachowuje się samochód podczas dachowania. Symulator dachowania pojawia się podczas trasy koncertowej „Lata z Radiem” w ramach kampanii społecznej „Prędkość zabija! Włącz myślenie!”, prowadzonej przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Warto również przypomnieć, że letniej trasie „Lata z Radiem” co weekend towarzyszy mammobus, w którym kobiety mogą bezpłatnie przeprowadzić badania piersi, do czego gorąco zachęcamy.

W kolejny weekend zapraszamy wszystkich miłośników „Lata z Radiem” na koncerty do Władysławowa (17 lipca) i Stegny (18 lipca). Do zobaczenia!