‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

LATO Z RADIEM 2011

 

Co tydzień, w każdą sobotę, w różnych miejscowościach i częściach Polski odbywać się będą niepowtarzalne koncerty i towarzyszące im atrakcje, nie tylko kulinarne! 

W tym roku ekipa "Lata z Radiem" pojawi się w 12 miejscowościach Polski: Wągrowcu, Płocku, Jaśle, Krynicy Morskiej, Świnoujściu, Stegnie, Krynicy Zdrój, Gnieźnie, Mielnie, Świeradowie Zdroju, Szczytnie i Koninie, a zagrają najlepsi muzycy polskiej sceny muzycznej: m.in. Kora Jackowska, Muniek Staszczyk, Pectus, Blue Cafe, Zakopower, Andrzej Piaseczny, IRA i Artur Gadowski, Enej, Paweł Kukiz i Piersi, Stachursky, Kombii, Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Papa D., Chemia  oraz wielu innych artystów.

Wszystkie koncerty "Lata z Radiem" poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki, a najciekawsze z nich będą prezentowane w Programie 1 Polskiego Radia we wszystkie soboty i niedziele wakacji.

 

Ale dobra zabawa to nie wszystko... Dlatego Robert Sowa i jego niezastąpiony od lat team w każdą sobotę serwować będzie tysiące pysznych, zdrowych i energetycznych dań, dzięki którym uczestnicy imprez będą mieli siłę, aby doskonale bawić się podczas koncertów. Hasłem tegorocznego "Lata z Radiem" jest zdrowie, więc Robert Sowa oprócz wartości smakowych i odżywczych, zadba również o aspekt zdrowotny. Serdecznie zapraszamy na kulinarnego TIR-a i pyszne mistrzowskie dania!

Ciekawe atrakcje przygotowali także partnerzy "Lata z radiem". Jednym z nich jest Ministerstwo Zdrowia, które zaprasza na bezpłatne porady lekarskie i darmowe badania mammograficzne. Chętni będą również mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który będzie towarzyszył ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie.

Plan imprez „Lata z Radiem 2011”:
16.00 Sygnał polki LzR, przywitanie ze sceny, opis naszego miasteczka i planu imprezy
16.15 Centrum Uśmiechu - program dla najmłodszych (konkursy w czasie zabawy)
17.15 Scena - opis naszego miasteczka i planu imprezy
17.20 Konkursy sponsorów na scenie głównej
17.50 Koncert Zespołu nr 1
19.05 Konkursy sponsorów na scenie głównej, opis naszego miasteczka i planu imprezy
19.40 Koncert Zespołu nr 2
20.50 Konkurs "Czy znasz Polskie Radio i Lato z Radiem"? plus „Super Express”
21.15 Koncert Głównej Gwiazdy – Zespołu nr 3
22.25 Chuczne pożegnanie, czyli sztuczne ognie i końcowe odliczanie
22.30 Sygnał polki LzR

A teraz trochę historii...
"Lato z Radiem" wymyślił wiosną 1971 roku Aleksander Tarnawski - twórca innych tak popularnych audycji Polskiego Radia jak "Sygnały Dnia" i "Cztery pory roku".

Pierwszy program był krótki ale na szczęście bardzo spodobał się słuchaczom. Dlaczego? Może dlatego, że był "na żywo", co w tamtych czasach było czymś absolutnie niezwykłym!

Do tego czasu wszystkie audycje nagrywano i nadawano z taśmy. Dlatego pierwsze "Lato z Radiem" było taką sensacją.
Nasze "Lato z Radiem" miało też szczęście do wybitnych dziennikarzy, którzy tworzyli historię Polskiego Radia - Tadeusz Sznuk, Andrzej Matul, Sławomir Szof - można tak długo wyliczać. Każdy pamięta "kukułkę" czyli Krystynę Czubównę oraz pełne poezji "Strofy dla Ciebie" i cudownego w tej roli Krzysztofa Kolbergera.
"Lato z Radiem" zmieniało się tak, jak nasze otoczenie i tak, jak zmieniali się w tym czasie Polacy. W latach siedemdziesiątych rosło na fali propagandy sukcesu razem z małymi fiatami, pierwszymi kolorowymi tetewizorami, pralką automatyczną i bonami PKO. W latach osiemdziesiątych było samotną wyspą w smutnym otoczeniu Polski lat stanu wojennego i szarej rzeczywistości w wojskowych mundurach. W latach dziewięćdziesiątych, razem z planem Balcerowicza, "Lato z Radiem" zostało rzucone na komercyjny rynek pełen nowych mediów odcinających się od przeszłości. Byli nawet tacy, którzy powiedzieli wtedy, że to już koniec naszej audycji... ale mieliśmy wiernych słuchaczy!

Od 1992 roku organizujemy olbrzymie trasy koncertowe. Mamy swoje maskotki, co roku inną (krówka, bocian, pies kucharz, kot, złota rybka, strach na wróble, żabka, różowy słonik, koń, łoś, miś, a teraz stonoga). Dawne tradycyjne listy zastąpiły e-maile (lato@polskieradio.pl) zaś słynne kiedyś telefony "na żywo" powoli wyparły wszechobecne sms-y.

Ale nadal "Lato z Radiem" jest dobrą receptą na spędzenie wesołych wakacji! Ma nowe pomysły oraz - co ważne dla naszych partnerów i sponsorów (dziś bez tego ani rusz) - jest ciągle niekwestionowanym liderem na wakacyjnym radiowym rynku.

Więcej informacji na stronie: www.latozradiem.pl

Serdecznie zapraszamy :)

A tak było w zeszłym roku...