‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Konkurs VIVA! Photo Awards 2017 rozstrzygnięty!

VIVA! Photo Awards 2017, największy konkurs fotograficzny w Polsce rozstrzygnięty! 30 listopada w Expo XXI w Warszawie, odbyła się uroczysta gala, podczas której już po raz 9 przyznano te nagrody. Wyjątkowe wydarzenie wymaga niecodziennej oprawy, dlatego o podniebienia gości zadbał mistrz kulinarny Robert Sowa.

To był niezapomniany wieczór z VIVĄ! Choć pogoda nie dopisała i Warszawę zasypał śnieg, większość zaproszonych gości pojawiła się w Hali Expo XXI, by poznać laureatów fotograficznego konkursu VIVA! Photo Awards, zobaczyć trzy zdjęcia zrobione przez Sandro Millera specjalnie na 20-lecie VIVY! i wysłuchać wspaniałego jazzowego koncertu.


VIVA! Photo Awards to prestiżowy konkurs, który od lat promuje polską fotografię a jego laureaci fotografowali już dla największych tytułów na całym świecie. Kto zdobył nagrodę?

Zwycięzcy VIVA! Photo Awards 2017
Spośród kilku tysięcy nadesłanych prac, jury przyznało nagrody w następujących kategoriach: Moda, Uroda, Reportaż, Zdjęcie wykonane telefonem komórkowym i piękno chwili. Wśród oceniających prace byli: przewodniczy jury Ryszard Horowitz, wybitny, polski fotokompozytor, pomysłodawcy konkursu, Katarzyna Przybyszewska – redaktor naczelna dwutygodnika „VIVA!” i magazynu „VIVA! MODA”, Agnieszka Ścibior – dyrektor kreatywna magazynu „VIVA! Moda”, Marek Knap – dyrektor artystyczny Edipresse Polska S.A. oraz fotograficy Zuza Krajewska i Tomasz Sikora.

Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości 25.000 PLN. Zdobywca Grand Prix 9. edycji otrzyma szansę zrealizowania sesji zdjęciowej na łamach dwutygodnika „VIVA!”. W kategorii „Zdjęcie wykonane telefonem komórkowym” została przyznana dodatkowa nagroda – Samsung Galaxy Note 8. W kategorii „Piękno Chwili” dodatkową nagrodę pieniężną – 5 000 zł ufundował sponsora Główny Viva! Photo Awards, producent wina Carlo Rossi Concord. Nagrodą specjalną dla laureata konkursu w kategorii „Reportaż” był aparat fotograficzny FujiFilm X-Pro2 z obiektywem Fujinon XF35F2 ufundowany przez partnera wydarzenia - markę FujiFilm.

fot. wbf/ materiały prasowe/ viva.pl

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Paweł Piotrowski (Grand Prix i reportaż), Juliusz Zaborowski (Zdjęcie robione telefonem), Arcadius Mauritz (moda), Szymon Wegenke (uroda), Jakub Rybicki (piękno chwili).

W trakcie gali można było podziwiać słynną wystawę "Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii". Specjalnie z okazji 20-lecia magazynu Viva! autor wystawy - znany fotograf Sandro Miller, we współpracy z Johnem Malkovichem, stworzył trzy niepowtarzalne zdjęcia, na których aktor wcielił się w rolę słynnych Polaków - Fryderyka Chopina, papieża Jana Pawła II oraz Lecha Wałęsy. Prace stworzone dla dwutygodnika Viva! zwieńczyły cykl, nad którym artyści pracowali od kilku lat i wraz z pozostałą częścią wystawy będą podziwiane przez widzów na całym świecie.

fot. materiały prasowe

Zwieńczeniem części oficjalnej był koncert formacji Quintet Wojtka Mazolewskiego, który zachwycił gości swoim wyjątkowym, jazzowym brzmieniem. Gościnnie z Mazolewskim wystąpił John Porter.

Po części oficjalnej, odbyło się uroczyste afterparty z okazji 20-lecia magazynu VIVA!, podczas którego goście delektowali się przysmakami z restauracji N31 Roberta Sowy, i do późnych godzin nocnych rozmawiali o kulturalnych doznaniach jakie zapewniła im VIVA!

fot. materiały prasowe

Wśród gości nie zabrakło zaprzyjaźnionych z magazynem gwiazd. Nieco spóźniony wpadł Hubert Urbański, który najpierw nie mógł nadziwić się pomysłowi Sandro Millera i Johna Malkovicha, a potem w skupieniu oglądał wszystkie zdjęcia. Byli Michał Żebrowski z żoną Aleksandrą, Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski, projektanci Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, dawno nie widziany na salonach Maciej Zień, Gosia Baczyńska. Przyjechały Bogna Sworowska, Karolina Szostak, Natalia Klimas, Kasia Stankiewicz i Anna Dereszowska, które wyglądały wspaniale.

Gospodarzami wydarzenia byli Katarzyna Przybyszewska, redaktor naczelna magazynu oraz dziennikarz Piotr Kraśko.

Źródło: wizaz.pl |  viva.pl