‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Kolekcja dla Pajacyka 2011

 

W tym roku polscy projektanci już po raz trzeci zjednoczyli się na rzecz przeciwdziałania niedożywieniu i głodowi wśród dzieci w ramach kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej, której symbolem jest Pajacyk.

Postać pajacyka to drewniana kukiełka z symbolizującą głód dziurą w brzuchu. Dwa lata temu powstał pomysł, aby ubrać pajacyka. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszeni zostali polscy projektanci, łącząc tym samym sztukę projektowania ze szczytnym celem.

Na tegoroczną aukcję kreacje dla drewnianych kukiełek Pajacyka przygotowali: Teresa Rosati, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Gosia Baczyńska, Eva Minge, Natalia Jaroszewska, Dorota Wróblewska, Peggy Pawlowski, Krystyna Zachwatowicz, Antonina Turnau, Jerzy Antkowiak oraz Janina Ochojska. Niespodzianką aukcji była również możliwość zlicytowania Pajacyków przyozdobionych przez Panie Prezydentowe Annę Komorowską i Jolantę Kwaśniewską, które objęły honorowymi patronatami tegoroczną licytację.

fot. www.pajacyk.pl

Niewątpliwą atrakcją aukcji był pokaz licytowanych Pajacyków, w którym wzięły udział znane polskie modelki:  Małgorzata Niemen, Lidia Popiel, Bogna Sworowska i Ewa Wachowicz. Warto wspomnieć, że akcję wspiera również Anja Rubik.

Imprezę poprowadzili Agnieszka Dygant i Tomasz Kot, a na zakończenie aukcji, dla wszystkich gości wystąpiła Mika Urbaniak.

Całkowity dochód z licytacji przeznaczony zostanie oczywiście na program walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci.