‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Gala tygodnika Wprost – Człowiek Roku 2012

Uroczysta gala Człowiek Roku WPROST 2012 odbyła się w poniedziałek, 25 lutego 2012 r. Wykwintne menu dla gości było dzełem Mistrza Roberta Sowy i jego fantastycznej ekipy z restauracji Sowa & Przyjaciele.

Tytuł trafił do osoby, która w minionym roku wywarła istotny wpływ na życie społeczne, polityczne i gospodarcze w Polsce -do prezydenta Bronisława Komorowskiego

Tygodnik WPROST przyznaje tytuł Człowieka Roku od 1991 roku. Wyróżnienie to trafia do osoby, która wywarła największy wpływ na życie społeczne, gospodarcze, polityczne i kulturalne Polaków w minionym roku. W ciągu ponad dwudziestu lat historii tej nagrody, Ludźmi Roku tygodnika WPROST byli: Leszek Balcerowicz, Hanna Suchocka, Aleksander Kwaśniewski, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek, Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski, Leszek Miller, Günter Verheugen, Jan Rokita, Wiktor Juszczenko, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Leo Beenhakker, Donald Tusk, Henryka Krzywonos oraz Justyna Kowalczyk. Donald Tusk. Jerzy Buzek, Leszek Miller i Donald Tusk nagradzani byli dwukrotnie, dwa razy nagroda trafiła do dwóch osób (w 2002 r. do Leszka Millera i Güntera Verheugena, w 2010 do Justyny Kowalczyk i Henryki Krzywonos-Strycharskiej).