‹ Poprzedni wpis Wróć do listy wpisów Następny wpis ›

Dzień Ryby w Helu – było super!

 

W godzinach popołudniowych odbył się konkurs na "Budowanie rzeźby z piasku", którego rozstrzygnięcie odbyło się na scenie o godzinie 17:00. Przyznane zostały dwie III nagrody, dwie II i jedna I nagroda, którą za rzeźbę wieloryba otrzymała drużyna międzynarodowa Polska - Jasło oraz Grecja w składzie Wiktoria Janusz 9 lat, Alex lat 13 i Marlena lat 14. Gratulujemy.

Również o 17:00 ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego: Inwestycja "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Helu widziana okiem obiektywu".

Tegoroczną gwiazdą kulinarną był Robert Sowa, autor telewizyjnych programów kulinarnych i książek. "Życie kocha jeść" to książka, którą  można było zdobyć jako nagrodę w konkursach. Robert Sowa wraz ze swoim kulinarnym teamem przygotował trzy dania rybne, które wyserwowano zebranym gościom w ilości 300 porcji. Degustacja była bezpłatna.

Poza niespodziankami kulinarnymi, organizatorzy przygotowali rówież atrakcje muzyczne. Podczas imprezy zagrały dwa zespoły - Własny Port i ANIMA.

W trakcie Dnia Ryby został równiez ogłoszony konkurs na najładniejszy wierszyk o Helu i imprezie. Laureaci otrzymali książki z dedykacją i autografem Roberta Sowy.

A oto wybrane wierszyki:

1.
Nabierz w płuca kupę Helu
Targnie ciałem, szarpnie głową
Ryb bałtyckich spróbuj wielu
Smak wyostrzą Birek z Sową
autor: nieznany

2.
Dziś ryba w Helu najlepiej smakuje
Bo ją wyśmienity kucharz Pan Sowa przygotowuje
Bawmy się więc wesoło, rybkę zajadajmy
I przy dobrej muzyce czas miło spędzajmy
autorka: Lucyna z Jasła

3.
Hel - tu fajny wypoczynek
Pełno uśmiechniętych minek
Wszyscy się na plaży prażą
Tak jak ryby w barach smażą
Kto na Hel przyjeżdża
Szybko z niego nie wyjeżdża
Tu atrakcji są tysiące
Plaża, lody, foki, słońce
autorka: Sylwana Gadziewska

Źródło i zdjęcia: Barbara Tabor, Urząd Miasta Helu |www.gohel.pl